Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У центрі Києва вимагають відновлення внутрішніх і міжнародних перевезень (фото)

На Європейську площі у Києві у середу на акцію протесту зібралися перевізники з різних регіонів України. Як передає кореспондент Радіо Свобода, в центр столиці з’їхалися водії автобусів із усієї країни. Перевізники вимагають від Кабміну дозволу на внутрішні та міжнародні перевезення, призупиненого через введення карантинних обмежень.

На лобовому склі і передніх частинах автобусів розміщені написи «Відновіть автобусне сполучення», «Чартери – олігархи, автобуси – народ» тощо.

У столичній поліції повідомили, що у зв’язку, зокрема, і з цією акцією на посилене чергування вийшли поліцейські і військовослужбовці Національної гвардії.

«Аби не допустити порушень громадського порядку, правоохоронці посилили заходи безпеки. Одночасно інформуємо, що у зв’язку із заходами можливе обмеження дорожнього руху окремими вулицями у центрі столиці», – вказали у поліції.

Шмигаль: не можна говорити, що в Україні подолали коронавірус

Не можна говорити, що в Україні вже подолали коронавірус, заявив прем’єр Денис Шмигаль під години запитань до уряду у Верховній Раді.

«Ми бачимо, що сьогодні ситуація в Україні не переломлена. Я вже казав: кількість людей, які одужали, жодного дня в Україні не перевищувала кількість людей, які захворіли. Ми все ще зростаємо. Тому сьогодні говорити про те, що ми подолали коронавірус в Україні, неможливо і не можна», – сказав Шмигаль.

Він заявив, що Україна дійшла до так званого «плато», коли є однакова кількість захворілих кожен день.

«Далі ми, звичайно, у залежності від ситуації – чи буде знижуватися кількість захворілих і збільшуватися кількість одужалих – ми зможемо прискорити ті етапи, які озвучені по виходу з карантину… Поки цього не відбувається – неможливо говорити, тому що продовжиться пік зростання й ми отримаємо Італію, Іспанію. Я не лякаю зараз, це та правда, з якою живе вся Європа і з якою живе світ», – додав прем’єр.

Прем’єр назвав «фейком» обмеження щодо виїзду на роботу за кордон

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що уряд не встановлював обмежень і заборон щодо виїзду українських громадян на роботу за кордон. Він сказав про це 13 травня під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

«Стосовно обмеження виїзду – це фейк і брехня. Жодних обмежень уряд не встановлював. Сьогодні ведуться переговори з європейськими урядами про те, що якщо наших громадян запрошують на роботу в європейські країни, то це має бути офіційна робота, мають бути медичні гарантії, має бути гарантія повернення людей сюди, гарантія їх нормальних роботи і умов проживання там. На офіційному рівні ми вперше отримали змогу на рівних вести діалог про захист інтересів наших людей в європейських країнах», – сказав Шмигаль.

За словами голови уряду, йдеться лише про «турботу про наших громадян».

«Також важливим моментом є те, що якщо ми сьогодні говоримо, що люди їдуть на роботу в Європу, то це не має бути двотижневий туризм: імпорт-експорт коронавірусу», – додав Шмигаль.

Раніше МЗС України заявило про відсутність додаткових обмежень для виїзду громадян України за кордон.

Кличко закликає уряд відновити роботу метро з 25 травня

Мер Києва Віталій Кличко закликає уряд відновити роботу столичного метро з 25 травня.

«Я звертаюся до уряду… З 25 травня дозволити відновити роботу метро в столиці. Звичайно, ми будемо дивитися на ситуацію з розповсюдженням вірусу й сподіваємося, що вона не погіршиться. Ми не хотіли закривати метро й тримали його роботу до останнього, аж поки уряд не ухвалив таке рішення. Коли дедалі більше людей повертається до роботи, до якої треба доїхати, у місті відбувається колапс», – сказав Кличко під час брифінгу.

Він назвав «абсолютно утопічною» ідею спецперепусток для проїзду в метро, оскільки створюватимуться «страшенні натовпи».

«Метро має відкритися для роботи у звичайному режимі. Це дозволить розподілити потік пасажирів, нормалізувати роботу всього громадського транспорту столиці. Але я хочу звернутися і до киян. Це не значить, що всі повинні кататися, як зазвичай. Тут настає і ваша відповідальність: дотримання дистанції, обов’язкова наявність маски, рукавичок, дотримання елементарних правил. Проїзд у транспорті – тільки на роботу, за нагальної потреби», – додав Кличко.

В Іспанії від коронавірусу одужала 113-річна жінка

113-річна жінка, яку вважають найстаршою в Іспанії, подолала коронавірусне завхорювання COVID-19, повідомляє агентство AFP із посиланням на будинок для літніх людей, де живе жінка.

Марія Браньяс, яка народилася у США, захворіла у квітні в місті Олот, що на сході Іспанії, у будинку для літніх людей, де вона живе протягом останніх 20 років.

Зараз жінка почувається добре, повторний тест на коронавірус виявився негативний.

Марія Браньяс лікувалася у своїй кімнаті під наглядом співробітника будинку для літніх людей, у неї були помірні симптоми.

На запитання про те, як їй вдалося одужати, жінка сказала, що їй пощастило мати «добре здоров'я».

Після пом’якшення карантину в Україні може відбутися корекція цін на окремі товари і послуги – НБУ

Інфляційний тиск в Україні залишається слабким через низькі ціни на енергоресурси та послаблення попиту, але через відсутність пропозиції окремих видів товарів та послуг під час карантину, існує ймовірність, що після пом’якшення карантинних обмежень відбудеться корекція цін на такі товари та послуги, повідомила пресслужба Національного банку України.

«У квітні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 2,1% (з 2,3% у березні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,8%... Зростання цін стримували декілька факторів. Як і раніше, одним з основних чинників було здешевлення енергоносіїв – як нафти, так і газу. Інфляцію гальмувало зниження попиту на окремі товари і послуги, а також значна пропозиція овочів. Крім того, надавати окремі послуги було заборонено під час карантину, а тому ціни на них були недоступні для спостереження, тож залишилися на рівні попереднього місяця», – повідомили в НБУ.

За даними регулятора, дешевший газ також сприяв зниженню вартості опалення та гарячої води, помірніше зростали ціни на алкогольні напої.

«Через фактичну відсутність приміського та міжміського автобусного сполучення тарифи на проїзд цим транспортом не змінилися. Водночас унаслідок скорочення виробництва та березневого послаблення гривні прискорилося подорожчання тютюнових виробів», – додали в НБУ.

Загалом за підсумками квітня споживчий кошик українця коштував на 2,1% більше, ніж рік тому, повідомила пресслужба регулятора.

«Ціни на продукти харчування зростають, але помірно. З одного боку, через ажіотажний попит дорожчали такі товари як гречка, часник, лимони. Через гірші показники тваринництва зросли ціни на м’ясо та молоко. Водночас внаслідок розширення пропозиції подешевшали овочі. Дешевшими, ніж торік, також залишається більшість непродовольчих товарів: одяг і взуття, електроніка, побутова техніка, автомобілі», – вказали в НБУ.

Близько 300 громадян повернулися в Україну спецрейсами з Нідерландів і Греції – прикордонники

Аеропорт «Бориспіль» минулої доби прийняв два авіарейси – з Амстердама та Афін, якими до України повернулися 287 громадян, повідомила ДПС.

«В обов’язковому порядку охоронці кордону провели температурний скринінг кожного пасажира. Осіб з підвищеною температурою тіла не виявлено. Також жоден з пасажирів не скаржився на самопочуття», – йдеться в повідомленні.

У прикордонслужбі додали, що всі без винятку пасажири встановили мобільний додаток «Дій вдома» і зобов’язалися перебувати на самоізоляції за вказаними у ньому адресами.

«Кількість смертей від коронавірусу в США є напевне більшою, ніж зареєстровано» – Ентоні Фаучі

Директор Інституту з алергічних та інфекційних захворювань та провідний експерт оперативної команди Білого дому для боротьби з коронавірусом доктор Ентоні Фаучі заявив, що кількість смертей від CODID-19 у США є «майже напевне більшою, ніж зареєстровано». Про це він сказав протягом слухань у комітеті з охорони здоров’я Сенату США, які відбулись дистанційно.

«Враховуючи ситуацію, зокрема, в Нью-Йорку, який постав перед дуже серйозним викликом, там можуть бути люди, які мали COVID-19 і померли вдома. Але їх не внесли в статистику, бо ці люди не були госпіталізовані», – заявив Ентоні Фаучі.

Станом на 12 травня у США внаслідок коронавірусу померло вже понад 82 тисячі людей. Згідно з новими прогнозами дослідників Інституту Вашингтона, до початку серпня це число може становити 137 тисяч.

Також Ентоні Фаучі наголосив: не слід думати, що «вірус просто зникне» до осені, дуже ймовірно, що наприкінці року буде нова хвиля хвороби. Втім, він висловив сподівання, що до того часу США будуть готовими краще, ніж зараз.

Австрія і Німеччина знімуть прикордонний контроль з 15 червня

Австрія припинить здійснювати прикордонний контроль з Німеччиною з 15 червня, заявила в середу міністр туризму Австрії Елізабет Кестінгер.

За її словами, канцлер Німеччини Ангела Меркель та канцлер Австрії Себастьян Курц домовились про двоступеневий план щодо зменшення обмежень на поїздки.

Деякі обмеження на прикордонний рух будуть зняті вже цієї п’ятниці, а прикордонний контроль повністю припинять в середині червня.

У березні Німеччина запровадила внутрішній прикордонний контроль на кордонах з сусідами, щоб запобігти поширенню коронавірусу. До такої практики вдалися і інші країни ЄС.

У Єврокомісії раніше заявляли, що зняття або послаблення обмежень на внутрішніх кордонах може бути передумовою початку відкриття зовнішніх кордонів.

В Україні за останню добу одужала рекордна кількість пацієнтів із COVID-19 – МОЗ

За останню добу в Україні від спричиненої коронавірусом хвороби COVID-19 одужали 343 людей. Як повідомив під час онлайн-брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов, це рекордна кількість.

За його словами, 402 нових випадки COVID-19 виявили в Україні за минулу добу, зокрема у 25 дітей і 94 медпрацівників. Були госпіталізовані за останню добу 174 людини, зафіксовано 14 летальних випадків.

За весь час пандемії в Україні виявили 16425 випадків COVID-19, зокрема у 1130 дітей і 3208 медпрацівників. Одужали за цей період 3716 людей, 439 – померли.

За останню добу найбільшу кількість нових випадків у Харківській, Чернівецькій, Вінницькій областях і Києві.

Ситуацію з COVID-19 у Криму погіршує авіасполучення з Росією – правозахисники

У «Кримській правозахисній групі» заявляють, що зростання авіарейсів із Росії в анексований Крим погіршує ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції на півострові.

«У перших числах травня більшість авіарейсів в аеропорт Сімферополя прибувало з Москви. Наприклад, 4 травня в Крим прибуло шість літаків, із них п'ять – із Москви. Цього тижня пасажиропотік до Криму з Росії не зменшився. 10 травня в Сімферополь прибуло 10 авіарейсів, з них – п'ять із Москви. 11 травня – сім авіарейсів, з них – п'ять із Москви», – заявили в КПГ, відзначаючи, що Москва і Московська область є епіцентрами зараження COVID-19 в Росії.

Правозахисники наголошують, що збільшення пасажиропотоку з регіонами Росії, «створює серйозні ризики нових випадків інфікування і зростання загального числа хворих на півострові».

«Ситуація ускладнюється тим, що не всі прибулі до Криму туристи дотримуються режиму самоізоляції. В умовах такого авіасполучення з Москвою інші обмежувальні заходи (обмеження в'їзду до Криму через адмінкордон або Керченський міст, обмеження міжрегіонального сполучення і т.д.) не будуть приносити необхідного результату для захисту кримчан», – заявляють у «Кримській правозахисній організації».

У Криму 12 травня було виявлено сім нових хворих на коронавірусну інфекцію. На даний час у Криму зареєстровано 209 випадків COVID-19. Видужали за весь період 64 людини. Померли двоє, ще у двох причини смерті не визначили, однак у них був раніше діагностований COVID-19.

Підконтрольна Кремлю влада Криму повідомила, що з 12 травня запроваджує масковий режим, а режим самоізоляції продовжили до 31 травня.

США заявляють, що не використовували апарати ШВЛ із Росії, пов’язані з пожежами

США не використовували апарати штучної вентиляції легень, які передала Росія для боротьби з COVID-19, повідомили у Федеральному агентстві з надзвичайних ситуацій (FEMA) 12 травня.

За словами речниці FEMA Джанет Монтезі, це такі ж моделі, через несправність яких, ймовірно, сталися дві пожежі в Росії. Монтезі заявила, що апарати не доправили до лікарень і зараз їх повертають федеральному уряду «з міркувань безпеки».

Машини були доставлені до Нью-Йорка і Нью-Джерсі, штатів США, які найбільше постраждали від коронавірусу, але «вирівнювання кривої захворюваності засвідчило, що ці вентилятори не потрібні», – сказала Монтезі.

Напередодні «Росздоровнагляд» почав перевірку апаратів ШВЛ, які застосовуються для лікування тяжкого перебігу COVID-19 у пацієнтів, після двох пожеж із летальними наслідками, ймовірно, викликаними несправністю таких пристроїв.

У російському відомстві 12 травня зазначили, що почали перевіряти якість апаратів у лікарнях, де сталися пожежі. Цю заяву було озвучено незабаром після того, як у Санкт-Петербурзі вранці 12 травня в результаті пожежі загинули 5 пацієнтів, підключених до апаратів ШВЛ.

Російські ЗМІ пишуть, що апарати, про які йдеться, були виготовлені на Уральському приладобудівному заводі в місті Єкатеринбурзі. Напередодні в підмосковному Красногорську загинули 9 людей із хоспісу для літніх людей, декотрі з яких також були підключені до апаруту ШВЛ, ще кілька людей постраждали.

Апарати ШВЛ прибули у США на російському літаку з медичним обладнанням, призначеним для боротьби з коронавірусом. У Держдепартаменті США повідомили, що США заплатили за вантаж, але не вказали суму. Москва називала цю поставку «допомогою».

Лікарі вже дізналися про деякі способи, якими коронавірус атакує організм

Американське видання The Washington Post переглянуло думки тамтешніх учених-медиків про проблеми, спричинені коронавірусом у людини, і про те, як можна лікувати від коронавірусної хвороби COVID-19. Більше про це читайте за лінком.

НАТО готується до довгострокових наслідків COVID-19 – Столтенберґ

НАТО готується до довгострокових наслідків пандемії COVID-19. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ під час відеоконференції міністрів оборони ЄС за участі генерального заступника ООН з миротворчих операцій Жана-П’єра Лакруа.

Генеральний секретар привітав тісну співпрацю між НАТО та Європейським Союзом, заявивши, що це «важливіше, ніж будь-коли, допомогти нашим членам та партнерам, посилити стійкість нашого населення та боротися з дезінформацією».

За словами Столтенберґа, НАТО підтримує держави-члени, зокрема виконуючи необхідні авіаперевезення, обмінюючись висновками медичних експертиз, розробкою інноваційних заходів.

«Альянс залишається повністю відданий своїй місії із забезпечення миру та безпеки наших громадян», – наголосив генсекретар Столтенберґ.

Станом на 12 травня у світі зареєстровано понад 4,2 мільйона хворих на COVID-19. Померли майже 290 тисяч людей, одужали понад 1,4 мільйона хворих.

«Твітер» дозволив своїм співробітникам працювати з дому і після закінчення пандемії

Соціальна мережа «Твітер» дозволила своїм співробітникам працювати з дому постійно, навіть після закінчення пандемії. Співробітники отримали відповідні листи від генерального директора компанії Джека Дорсі, повідомляє видання BuzzFeed.

Втім, лишатимуться і категорії співробітників, яким все ж доведеться виходити на роботу, наприклад, персоналу, що обслуговує сервери.

Як розповів виданню сам Дорсі, Twitter стане однією з перших великих компаній, які перейдуть на цю модель роботи «Ми продовжимо ставити безпеку наших людей і спільнот на перше місце», – наголосив він.

Також компанія не планує відновлювати робочі поїздки до вересня, за небагатьма винятками, і не проводитиме ніяких заходів до кінця поточного року.

Через пандемію коронавірусу компанії у багатьох країнах перейшли на роботу з дому у випадках, коли мали таку можливість.

Станом на 12 травня у світі зареєстровано понад 4,2 мільйона хворих на COVID-19. Померли майже 290 тисяч людей, одужали понад 1,4 мільйона хворих.

«Фейсбук» видалив 2,5 мільйона повідомлень з пропозиціями продажу масок та тестів на COVID-19

Facebook Inc. з 1 березня видалила 2,5 мільйона постів з пропозиціями продажу масок, дезінфікуючих засобів, чистячих серветок та тестових наборів для виявлення Covid-19, намагаючись перешкодити користувачам підвищенню цін на цю продукцію або продажу контрафактної і небезпечної продукції. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Соцмережа використала той же алгоритм, що і для розпізнавання спроб продажу наркотиків та зброї.

«Фейсбук» також повідомляв, що у першому кварталі 2020 року видалив 1,7 мільярда фальшивих акаунтів.

Станом на 12 травня у світі зареєстровано понад 4,2 мільйона хворих на COVID-19. Померли майже 290 тисяч людей, одужали понад 1,4 мільйона хворих.

Історія однієї української медсестри:

Коронавірус впливає і на майбутні місцеві вибори в Україні:

І повернімося до України. Як живеться малому бізнесові?

І ще трохи повідомлень із Росії:

У Росії перевірять апарати ШВЛ після двох пожеж у лікарнях і загибелі пацієнтів

Речник Путіна Пєсков заявив, що захворів на COVID-19

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG