Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

А ось погляд на ситуацію в Росії:

Погляд західного агентства – не в усьому точний, але вартий уваги:

Ув’язнений у Росії український політв’язень Бугайчук має симптоми COVID-19

Український політв’язень у Росії Сергій Бугайчук має підозру на зараження коронавірусною хворобою COVID-19, повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За словами Денісової, в Бугайчука сухий кашель, підвищена температура, сильний головний біль і біль у суглобах. Вона зазначає, що стан політв’язня погіршився після етапування з Брінського слідчого ізолятора до федерального казенного закладу СІЗО-7 Управління Федеральної служби виконання покарань Росії по місту Москві.

«Адміністрація «ФКЗ СІЗО-7 УФСВП Росії по Москві», де утримується Сергій, досі не забезпечила його належною медичною допомогою — не зроблено жодного аналізу. Крім того, не забезпечено засобами індивідуального захисту та дезінфектором», – повідомляє омбудсменка.

Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової з вимогою надати Бугайчукові медичне забезпечення з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням, а також сприяти тому, щоб він отримав засоби захисту і необхідне лікування.

У липні 2018 року російський юрист Марк Фейгін повідомив, що в Росії заарештували українського провідника потяга Сергія Бугайчука.

Йому інкримінують те, що він у складі групи з трьох людей (один із них названий лише на ім’я) нібито переправляв через українсько-російський кордон для подальшого перепродажу зброю – пістолет Glock 19, а також 10 стволів до пістолета «Макаров».

Провадження щодо Бугайчука відкрите за статтею 222 Кримінального кодексу Росії (незаконне придбання, передавання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів). При цьому він не визнає своєї провини.

У Святогірську від 3 березня виявили лише один випадок захворювання COVID-19

У місті Святогірську Донецької області від 3 березня і станом на теперішній час зафіксовано лише один випадок захворювання COVID-19. Про це у відповідь на запит Радіо Свобода відповіли у міській раді Слов’янська.

Зазначається, що хвора прибула з Росії. Після тесту, 8 травня, її госпіталізували до лікарні міста Костянтинівки.

«Після 19 квітня серед мешканців Святогірська обстежено методом ПЛР 14 осіб, що перетнули державний кордон», – мовиться у повідомленні.

19 квітня речниця президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель заявляла, що через порушення під час служби Божої в Святогірській лаврі на Великдень варто чекати спалаху коронавірусного захворювання в регіоні.

У Кривому Розі усунули від роботи головлікаря лікарні за «самовільну виписку» 15 пацієнтів із COVID-19

У Кривому Розі усунули від роботи головного лікарня 4-ї міської лікарні за «самовільну виписку» 15 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19. Про це повідомили у пресслужбі мерії Кривого Рогу з посиланням на директора департаменту охорони здоров’я міськради Костянтина Мурашка.

За даними посадовця, 21 пацієнт і шестеро медпрацівників установи перебували на самоізоляції в будівлі лікарні як такі, що контактували з хворою жінкою. У всіх них взяли аналізи. П’ятнадцятеро з них були виписані на амбулаторне лікування, попри те, що на той момент вони вже пройшли результати ПЛР-тестів з підтвердженим COVID-19.

«Дії головного лікаря будуть розслідувані спеціально створеною комісією. Всім виписаним вже запропоновано стаціонарне лікування в інфекційній лікарні, одна пацієнтка на даний час туди переведена», – повідомив Мурашко.

Радіо Свобода намагається зв’язатись з керівницею 4-ї міської лікарні Людмилою Міряновою, але її особисті телефони, телефони реєстратури лікарні і приймальні головлікаря не відповідають.

Підприємці Львова вимагають від мерії дозволити роботу магазинів

Протест представників переважно малого бізнесу під стінами міськради у Львові, 12 травня 2020 року
Протест представників переважно малого бізнесу під стінами міськради у Львові, 12 травня 2020 року

Близько 100 підприємців зі Львова, переважно фізичні особи-підприємці, які орендують приміщення на ринках під крамниці одягу, взуття, протестували біля міської ради у Львові. Як передає кореспондент Радіо Свобода, люди вимагали від влади дозволити їм працювати. На плакатах, які підприємці тримали в руках, було написано: «Своїм все – іншим карантин», «Дайте нам працювати», «Нагодуйте моїх дітей, і я залишуся вдома».

Учасники протесту заявили про «подвійні стандарти» щодо послаблення карантину у Львові на тлі дозволу міської комісії з протидії коронавірусу працювати літнім майданчикам, перукарням, салонам краси, майстерням і будмагазинам.

Підприємці заявляють, що готові дотримуватись карантинних правил, і передали своє звернення міському голові Львова з вимогою скликати засідання штабу і ухвалити рішення про відновлення роботи малого бізнесу.

Спершу учасники заходу стояли біля Ратуші, потім пройшлись ходою вулицями міста і на короткий час перешкоджали рухові транспорту.

Заступник мера Львова Андрій Москаленко пояснив підприємцям, що наразі міський штаб не може ухвалити рішення, бо в місті й області зростає захворюваність на COVID-19.

«Щодо відновлення роботи магазинів, які займаються торгівлею одягом, білизною та взуттям, то за рекомендацією імунологів та інфекціоністів такого рішення сьогодні не приймалось. Ми будемо продовжувати слідкувати за динамікою збільшення кількості захворілих, і якщо вона буде послаблюватись, якщо буде схвальна позиція медиків, то ми зможемо ухвалити рішення, визначене на рівні держави. Ми керуємося вимогами уряду та адаптуємо до тих реалій, які є безпосередньо у нашому місті», – заявив Андрій Москаленко.

Раніше 12 травня міська комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій дозволила відкриття перукарень, салонів краси і стоматологічних кабінетів. Щодо відновлення роботи магазинів, які займаються торгівлею одягом, білизною та взуттям, рішення не було.

Але представники малого бізнесу заявили, що не бояться протоколів, і дехто завтра відкриє крамниці.

Це вдруге підприємці вийшли на протест під стіни Ратуші у час карантину. 1 травня вони теж вимагали від міської комісії дозволити їм відновити роботу.

Іще один із наслідків пандемії: Одеський міжнародний кінофестиваль проведуть восени в режимі онлайн

Через пандемію COVID-19 і пов’язані з нею карантинні обмеження у світі Одеський міжнародний кінофестиваль цього року вперше відбудеться в онлайн-форматі, повідомили у пресслужбі фестивалю.

«Змінено дати проведення 11-го ОМКФ: фестиваль проходитиме не традиційно в липні, а восени – з 25 вересня по 3 жовтня. Окрім онлайн-частини, в межах фестивалю планується проведення в Одесі традиційного open-air кіноперформансу на Потьомкінських сходах», – мовиться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, найближчим часом буде оголошено оновлений регламент фестивалю, а інформацію щодо придбання абонементів на онлайн-захід повідомлять додатково.

Одеський міжнародний кінофестиваль мав відбутися з 10 до 18 липня 2020 року. Нині майже всі масові мистецькі заходи як в Україні, так і у світі перенесені, скасовані або переведені в онлайн через пандемію коронавірусу.

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій просить уряд пом’якшити карантин для церков

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій надіслала до уряду пропозиції щодо адаптивного застосування карантинних обмежень для релігійних організацій.

«Переконані, що ефективна діяльність церков і релігійних організацій щодо душпастирської опіки та задоволення релігійних потреб громадян є надзвичайно важливою з огляду на складні життєві обставини, в яких опинилися багато наших співвітчизників у зв’язку з пандемією COVID-19», – мовиться у заяві Ради церков, що оприлюднена на її сайті.

Повідомляється, що це звернення було надіслане ще 7 травня.

Серед пропозицій: не забороняти літургії і обряди, якщо у храмі присутня одна людина на 5 метрів квадратних у масці з дотриманням дистанції і якщо богослужіння чи інший обряд проходять на відкритому повітрі. Також пропонується не поширювати вимогу обов’язкової самоізоляції за віком (60 років і більше) на священників і залучених до церковної служби осіб.

Із запровадженням карантину в Україні влада заборонила масові заходи, в тому числі церковні. Втім, із 11 травня відбулося деяке пом’якшення карантинних обмежень, що, проте, не зачепило церкву та релігійні організації, де особливо в окремі дні спостерігається скупчення людей.

Більшість конфесій, щоб убезпечити своїх вірян від загрози зараження коронавірусом, з початком карантину почали відправляти літургії онлайн. Втім, поліція фіксувала і випадки порушення обмежувальних заходів. Про такі, серед інших, повідомляли – в Києво-Печерській лаврі у Києві, Почаївській – на Тернопільщині, Святогірській – на Донеччині. Усі три наразі перебувають у користуванні українського підрозділу РПЦ – УПЦ (МП).

Неназвана громадська організація позивається через коронавірус до влади Китаю і України

Окружний адміністративний суд Києва повідомляє про позов проти Державної ради (уряду) Китайської Народної Республіки та низки державних органів і експосадовців України у зв’язку з епідемією коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідачами в цьому позові є, окрім Державної ради КНР, також установи в Україні: Офіс президента, Кабінет міністрів, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики, Служба безпеки України, Офіс генерального прокурора, – а також колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук, ексміністри охорони здоров’я Зоряна Скалецька та Ілля Ємець і ще 48 народних депутатів України, які входять до комітетів Верховної Ради з питань бюджету і з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Позов, згідно з заявою, подала певна громадська організація, назву якої суд не розголошує. Вона просить Окружний адміністративний суд «визнати бездіяльність вказаних відповідачів щодо невжиття належних заходів реагування, спрямованих на захист населення від інфекційних хвороб та запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 (коронавірусної хвороби – ред.)».

«Загалом позов містить дев’ять вимог, серед яких – зобов’язати уряд КНР виплатити усі цивільно-правові збитки та реституцію, встановлені нормами міжнародного права; зобов’язати КМУ розробити та виконати відповідні державні цільові програми та санітарно-протиепідемічні правила і норми на виконання ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», а МОЗ – забезпечити проведення комплексних клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», – мовиться в повідомленні.

Зараз суд вирішує, чи відкривати провадження в адміністративній справі.

Через коронавірус в Україні будуть нові дати проведення ЗНО

Міністерство освіти і науки України планує провести зовнішнє незалежне оцінювання з 25 червня до 17 липня, повідомила виконувачка обов’язків міністра Любомира Мандзій в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Перед цим, 15–17-го числа, ми повинні провести пробне тестування. Щоб це було безпечно, ми працюємо над алгоритмом, який повинен схвалити державний санітарний лікар», – цитує канал Мандзій.

Вищі навчальні заклади, за словами Мандзій, повинні незабаром оприлюднити терміни вступної кампанії на своїх сайтах. Термін подачі документів почнеться пізніше, ніж зазвичай, через карантин, пов’язаний з епідемією коронавірусу.

При цьому випускники з тимчасово окупованих територій, нагадала голова МОН, вступають за окремою процедурою і не зобов’язані складати ЗНО.

4 травня Міністерство освіти і науки повідомило, що навчальний рік у школах через карантинні заходи завершиться дистанційно до 1 липня.

Раніше виконувачка обов’язків міністра освіти Любомира Мандзій заявила в інтерв’ю Радіо Свобода, що заклади вищої освіти закінчуватимуть нинішній навчальний рік дистанційно.

Київський транспорт і далі працюватиме за спецперепустками, Кличко обіцяє збільшення маршрутів

Транспорт у Києві працюватиме в обмеженому режимі щонайменше до 22 травня, повідомив голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко на онлайн-брифінгу.

За словами Кличка, відновлення роботи транспорту залежить від епідеміологічної ситуації.

«Як ми бачимо, вірус поки не відступає, і останніми днями маємо не оптимістичну динаміку захворювання. Тільки в неділю – 66 підтверджених випадків, сьогодні – 59. Тому розслаблятися зарано, і на першому етапі зарано знімати обмеження роботи громадського транспорту. Тому він поки продовжить перевозити пасажирів за спецквитками, до 22 травня точно», – сказав мер столиці.

При цьому, додав він, міська адміністрація збільшила кількість маршрутів наземного транспорту.

«Ми запустили додаткові маршрути з житлових масивів ДВРЗ, Троєщина, Лісовий, Корчувате, в режимі спецрейсів курсують деякі автобусні маршрути, з їхнім розкладом можна ознайомитися на сайті Київської міської державної адміністрації. Проїзд у транспорті поки можливий тільки за наявності спецквитка та засобів індивідуального захисту. Усього на маршрути щодня виходить до 300 одиниць автобусів, тролейбусів, трамваїв, весь рухомий склад обов’язково дезінфікують як перед виїздом на лінію, так і протягом дня», – заявив Кличко.

Він нагадав, що рішення про відновлення роботи метро ухвалюватиме Кабінет міністрів, за чиїм рішенням українські метрополітени і зупинили роботу.

Київ 12 травня починає впроваджувати перший етап послаблень протиепідемічних обмежень.

В Ухані всіх жителів протестують на коронавірус

У Китаї влада Уханя, звідки в кінці минулого року розпочалося поширення COVID-19, проведуть масове тестування всіх жителів на коронавірус, повідомляють державні ЗМІ.

Кожен район міста має розробити і подати план проведення тестування. Його планують провести за 10 днів.

В Ухані живе 11 мільйонів людей.

Такі повідомлення з'явилися після того, як в Ухані виявили нові випадки COVID-19 від 8 квітня, коли місто відкрилося після 76-денного карантину.

У Києві збільшується кількість хворих на COVID-19, стан яких медики оцінюють як тяжкий – Кличко

У столиці збільшується кількість інфікованих коронавірусом, яким потрібна госпіталізація, та хворих, що перебувають у тяжкому стані, повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«У нас збільшується кількість інфікованих, яким потрібна госпіталізація. В стаціонарах міських лікарень перебувають 218 хворих на коронавірус. І 99 людей – з підозрою на це захворювання. 56 пацієнтів – у тяжкому стані. Семеро з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень», – повідомив Кличко.

За його словами, загалом у в медзакладах першої та другої хвиль захворюваності на COVID-19 передбачило майже 1700 ліжкомісць.

«Якщо у нас буде інфекційний вибух, і цього може виявитися замало. Саме тому я щоразу звертаюся до всіх: припиніть жити в ілюзіях. Вірус не відступив», – звернувся Кличко.

Станом на 12 травня коронавірусну інфекцію у Києві виявили за минулу добу у ще 59 людей, одна людина померла. На сьогодні в столиці 1930 підтверджених випадків захворювання на COVID-19, 38 людей померли. За даними КМДА, лідерами за кількістю виявлених хворих за минулу добу стали Дарницький район (11 випадків) та Дніпровський і Оболонський (по 8 випадків).

У Києві 12 травня офіційно вступив в силу перший етап послаблень карантину.

Росія вийшла на друге місце в світі за кількістю виявлених заражених коронавірусом

Число померлих за добу від коронавірусної інфекції в Росії вперше перевищило 100 і склало 107, свідчать дані оперативного штабу по боротьбі з поширенням хвороби.

За добу виявили 10 899 нових випадків інфікування коронавірусом. 3711 людей одужали. На даний час, за даними влади, в Росії 186 615 осіб хворі на COVID-19.

За даними російського оперативного штабу з боротьби з поширенням хвороби, Росія вийшла на друге місце за кількістю підтверджених випадків зараження коронавірусом, обійшовши Велику Британію та Іспанію.

За добу в Росії виявлено 10 899 нових випадків інфікування коронавірусом, 3 711 осіб одужали. Число підтверджених випадків зараження досягло 232 243 осіб. У Великій Британії та Іспанії, за даними Університету Джонса Гопкінса, коронавірус був виявлений у 224 332 і 227 436 осіб відповідно.

При цьому у Росії повідомляється про значно меншу кількість жертв на тлі більшої кількості заражених – за добу від коронавирусної інфекції в Росії померли 107 осіб. Всього з початку спалаху в Росії померли 2 116 осіб.

Тим часом, у Великій Британії загинуло від коронавірусу понад 32 тисячі осіб, а в Іспанії – понад 26 тисяч.

Напередодні влада Росії заявила, що країна «підійшла до пом’якшення режиму обмежень», запроваджених через епідемію коронавірусної інфекції.

Як заявив 11 травня на нараді з урядом президент Росії Володимир Путін, запровадження так званого режиму самоізоляції та неробочих днів дозволило загальмувати поширення інфекції.

Російський лідер сказав, що з 12 травня повинна відновитися робота промислових підприємств.

У Києві сьогодні перший етап послаблень карантину: влада повідомила, що залишається закритим

Київ 12 травня починає впроваджувати перший етап послаблень протиепідемічних обмежень, йдеться у відповідному розпорядженні столичної влади.

Так, із вівторка у Києві відкриваються:

  • непродовольчі магазини (загальною площею до 300 квадратних метрів, крім розташованих у ТРЦ, якщо немає окремого входу з вулиці): із вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі;
  • салони краси, косметологічні кабінети, перукарні та інші об'єкти побутового обслуговування не більше 300 кв. м;
  • літні та сезонні відкриті майданчики кав’ярень та ресторанів з дотриманням умов безпеки;
  • парки та сквери: групами не більше двох людей або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей (крім багатодітних родин – за цих умов кількість дітей не обмежується);
  • невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші): із дотримання вимоги не більше 1 співробітника на 10 кв. м та не більше 1 клієнта на 10 кв. м;
  • адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори: з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі приміщення;
  • автокінотеатри.

Водночас низка заборон та протиепідемічних обмежень продовжує діяти і закритими залишаються:

  • школи, дитячі садочки, заклади професійної (професійно-технічної) освіти, вищі навчальні заклади;
  • театри, кінотеатри, музеї (крім музеїв просто неба), читальні зали бібліотек тощо. Музеї, як і інші заклади культури, можуть відновлювати роботу із обмеженнями, але без відвідувачів. Водночас, у цих закладах повинні тимчасово відсторонити від роботи осіб, які підлягають самоізоляції (зокрема, віком старше 60 років). Приймати відвідувачів зможуть музеї під відкритим небом та історико-культурні заповідники;
  • розважальні центри та зони;
  • дискотеки, нічні клуби, комп’ютерні клуби, квест-кімнати;
  • спортивні комплекси, басейни, фітнес-центри, лазні, СПА-салони, кабінети масажу, тату салони тощо;
  • ринки (крім агропродовольчих), сільськогосподарські ярмарки.
  • торгово-розважальні центри та непродовольчі магазини, площею понад 300 кв.м.

Заклади громадського харчування, швидкого харчування, ресторани, кафе, бари, у тому числі, і на автозаправних станціях залишаються закритими для відвідування. Утім, дозволено працювати літнім майданчикам кафе та ресторанів за умови дотримання протиепідемічних вимог. Також дозволено приготування їжі та/або чайних, кавових напоїв та їх продаж у стаціонарних та пересувних МАФах закритого типу із застосуванням кур’єрської доставки та реалізації «на виніс».

Залишається забороненою реалізація у торгових закладах, МАФах алкогольних, у тому числі слабоалкогольних, напоїв на розлив.

Продовжує діяти заборона на відвідування прибережних зон, проведення масових богослужінь, екскурсійних заходів. Залишають закритими дитячі та спортивні майданчики.

ФОТОГАЛЕРЕЯ:

Послаблення карантину: у Києві запрацювали перукарні, літні тераси та ринки – фоторепортаж

Окрім того, максимально обмеженою залишається:

  • робота готелів, хостелів, кімнат відпочинку;
  • проведення капітальних ремонтів у об’єктах житлового фонду (зокрема нежилих приміщень у житлових будинках).
  • проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій у закладах охорони здоров’я.

Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі за спецквитками. Приватний бізнес має вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу.

Так само продовжить діяти заборона на регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автотранспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні.

Метро відкриється за рішенням уряду.

Послаблення карантину: в Дніпрі відкрилася частина непродуктових крамниць, літні кафе та зелені зони

Після послаблення карантину в Дніпрі відкрилася частина непродуктових крамниць, літні майданчики кафе та ресторанів. Для користування закладами потрібно дотримуватися соціальної дистанції та використовувати засоби індивідуального захисту.

Окрім того, з 11 травня в місті знову відкриті для відвідування зелені зони. Відвідувачів багато навіть ввечері. Більшість людей у парках перебувають без масок.

Також з 11 травня у Дніпрі відновили роботу всіх маршрутів трамваїв та тролейбусів й запустили більшість маршрутів громадського транспорту. Проїзд тепер платний, але щоб користуватися транспортом, як і раніше, потрібний спецквиток, виданий у мерії, маска й рукавички.

Метрополітен поки не працює, про терміни відновлення його роботи поки не повідомляється.

Станом на 11 травня в Дніпропетровській області COVID-19 діагностували у 731 людини, 6 людей померли.

ВООЗ закликає країни бути готовими до нового спалаху коронавірусу після зняття обмежень

Попередження надійшло в той час, як Франція і Бельгія вийшли з обмежень, що тривали протягом кількох тижнів, а Нідерланди 11 травня дозволили дітям повернулися до школи, тоді як Британія окреслила плани відновити роботу економіки.

У ВООЗ попереджають, що без постійного тестування і відстеження контактів тих, хто захворів, країни, які виходять із карантину, можуть зіткнутися з потужною новою хвилею захворювань.

«Я дуже занепокоєний тим, що деякі країни налаштовані на їзду всліпу протягом наступних кількох місяців», – заявив директор міжнародної організації з надзвичайних ситуацій Майкл Раян.

Про новий спалах COVID-19 після зняття обмежень вже повідомила Південна Корея. Про зростання рівня нових захворювань заявила також Німеччина.

У Франції вихід країни із 54-денного карантину був затьмарений чотириразовим збільшенням смертності до 263 у порівнянні з попередніми 24 годинами, а число нових інфікувань подвоїлося.

Після репетиції параду Перемоги сотні російських військових захворіли на COVID-19 – ЗМІ

Парад у Москві рік тому. Ілюстраційне фото
Парад у Москві рік тому. Ілюстраційне фото

Щонайменше 376 військовослужбовців заразилися коронавірусною інфекцією після репетицій параду Перемоги, повідомляє в своєму розслідуванні російське видання «Проєкт».

Парад Перемоги російські військовослужбовці репетирували на підмосковному полігоні Алабіно з кінця березня до 16 квітня (коли в Москві і області був введений так званий режим самоізоляції). У заході 9 травня мали взяти участь 15 тисяч осіб, приблизно 42 військових підрозділи з 17 регіонів Росії.

За словами самих військовослужбовців та їхніх рідних, на репетиціях не дотримувалися заходів безпеки і профілактики, військовим не видавали засобів захисту в необхідній кількості, також були проігноровані симптоми захворювання коронавірусною інфекцією.

Подробиці за посиланням.

У Львові 11 травня влада частково послабила режим карантину. Відкриті парки і сквери, три музеї, де відкритий простір – Музей архітектури і побуту, заповідник «Личаківський цвинтар», «Територія терору», також запрацювали літні майданчики ресторанів і кав‘ярень.

Львів, 11 травня 2020 року
Львів, 11 травня 2020 року

Більше про те, як у Львові запрацювали літні майданчики ресторанів і кав’ярень, читайте за посиланням.

Роботи безпечно дезінфікують, інформують громадськість та допомагають спілкуватися з рідними під час карантину. А як вони це роблять – дивіться у фоторепортажі з різних країн світу:

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG