До Нью-Йорка, де розпочинається 73-є засідання Генеральної Асамблеї ООН, з'їжджається чимало світових лідерів, однак чи не найбільша увага буде прикута до президента США Дональда Трампа і, зокрема, його промови.
Такий особливий інтерес зумовлений тим, що останнім часом відносини США та ООН стали більш напруженими. Усе через жорстку позицію США щодо Ірану, Ради ООН з прав людини, а також щодо палестинських територій.
Про що ж говоритиме очільник США, виступаючи на Генасамблеї?
Очікується, що серед тем, про які він має згадати у своєму виступі, будуть:
- отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки Юлії;
- ситуація навколо іранської ядерної програми;
- Північна Корея.
Про це ще 20 вересня повідомила постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі.
Про те, як саме Дональд Трамп має намір вирішувати питання Ірану та КНДР на Генасамблеї ООН, пояснює українська редакція «Голосу Америки»:
Сам президент США у своєму Twitter опублікував ось таке відео, присвячене відкриттю чергового засідання Генасамблеї:
До Нью-Йорка уже прибула низка світових лідерів, зокрема, президент Південної Кореї Мун Чже Ін:
У понеділок 24 вересня Трамп підписав із ним нову угоду про вільну торгівлю між двома країнами, яку назвав «історичною віхою».
Напередодні свого виступу на Генасамблеї ООН Дональд Трамп також провів зустріч і з єгипетським лідером Абделем Фаттахом ас-Сісі:
У рамках 73-ї сесії Генасамблеї ООН президент США також провів зустріч з очільником Франції Емманюелем Макроном:
Прес-служба Білого дому повідомила, що розмова двох лідерів стосувалася «низки міжнародних питань», які, зокрема, торкалися ситуації в Сирії та торгівлі між США і Євросоюзом.
До Нью-Йорка прибуває і делегація з України на чолі із президентом Петром Порошенком.
У порядку денному 73-ї Генасамблеї ООН стоїть, зокрема, українське питання.
Що це означає і коли саме впродовж року можна очікувати на його розгляд? Пояснює українська редакція «Голосу Америки»:
Яким буде візит Петра Порошенка до США на 73-ю сесію Генасамблеї?
Деталі розкрила Адміністрація президента України. Так, зокрема, очільник держави:
- виступить із промовою під час загальних дебатів;
- візьме участь у Саміті миротворчості ООН;
- проведе низку двосторонніх зустрічей з лідерами країн світу;
- зустріч з представниками бізнесових та ділових кіл США;
- зустріч з лідерами української громади
- зустріч з керівниками єврейських організацій США.
А от прем'єр Нової Зеландії Джасінда Ардерн приїхала на 73-ю сесію Генасамблеї ООН разом зі своєю крихітною донькою та партнером Кларком Гейфордом.
Цікаво, що тримісячній дівчинці навіть видали спеціальну перепустку, у якій її «посаду» вказали як «first baby», що у буквальному перекладі означає «перша дитина» (за аналогією з «першою леді»):
Партнер новозеландської прем'єрки Кларк Гейфорд у своєму Twitter розповів, що з маленькою учасницею сесії уже встиг трапитися кумедний випадок: японська делегація зайшла до кімнати переговорів якраз у той момент, коли їй змінювали підгузок.
На Генасамблею ООН прибув і президент Танзанії Джон Магуфулі:
До речі, президент України прибув на Генасамблею ООН разом зі своєю дружиною Мариною Порошенко. У неї буде окрема програма у рамках цього заходу.
А от президента Ірану Хасана Роугані у Нью-Йорку зустрічають не дуже привітно: активісти влаштували акцію на знак протесту проти його політики.
Тим часом президент ПАР Матамела Сиріл Рамафоса презентував у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, де відбувається 73-я сесія Генасамблеї, статую південноафриканському правозахиснику Нельсону Манделі:
«Ми сподіваємось що його образ і ця статуя залишиться та постійно нагадуватиме міжнародній спільноті про самовідданість Нельсона Мандели місії ООН і буде постійним підтвердженням зобов'язань Південної Африки продовжувати співробітництво на користь всім», – зазначив він у своїй промові.
Gромо-відео, присвячене 73-ій сесії Генасамблеї, опублікував у своєму Twitter Президент Франції Емманюель Макрон:
Він натякає, що буде говорити перед іншими гостями заходу про глобальні виклики, які нині стоять перед світом, та колективні правила, котрих, за його словами, сьогодні, на жаль, дотримуються не всі.
Ще трохи фото наймодлодшої учасниці 73-ї сесії Генасамблеї:
Крихітці усього три місяці:
Увагу учасників 73-го засідання Генасамблеї ООН ось у такий спосіб намагаються привернути до питання захисту мирного населення Афганістану:
За словами координатора ООН з гуманітарних питань у Афганістані Тобі Ланцера, у порівнянні з 2017 роком кількість таких жертв у цій країні зросла.
Так виглядає російська делегація, яка приїхала на 73-ю сесію Генасамблеї ООН:
Очікується, що Дональд Трамп у своєму виступі сьогодні говоритиме, зокрема, і про отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки Юлії, у якому світова спільнота звинувачує саме Росію.
На цьогорічній Генасамблеї також виступив південнокорейський гурт BTS як посол доброї волі від ЮНІСЕФ.
Його кампанія «Love Myself», спрямована проти насилля щодо дітей та молоді в усьому світі, зібрала близько 1 мільйона доларів.
«Кампанія «Love Myself» BTS, в якій стверджується, що увесь людський потенціал виникає з любові та поваги до себе, і нова програма ЮНІСЕФ «Покоління без кордонів», ціллю якої є розкриття необмеженого потенціалу молоді, спрямовані на одні і ті ж цінності», – наголошують у ЮНІСЕФ.
Тим часом журналісти завчасно займають місця перед офіційним відкриттям 73-ьої сесії Генасамблеї ООН.
Сьогодні зі своєю промовою має, зокрема, виступити, президент США Дональда Трампа.
Співробітник агентства Bloomberg Девід Вейнер порівнює це з презентаціями продукції Apple, на яких завжди спостерігається великий ажіотаж ЗМІ.