Тим часом очільник США заявляє, що, «незважаючи на прохання», не має наміру зустрічатись з президентом Ірану Хасаном Роугані.
«Можливо це станеться одного дня в майбутньому. Впевнений це абсолютно милий чоловік», – написав Трамп у своєму Twitter.
А у Нью-Йорку дощить:
Журналісти в очікуванні:
Президент Еквадору Ленін Морено також прибув до Нью-Йорку для участі у Генасамблеї.
Він уже виступив з промовою на честь вшанування пам'яті Нельсона Мандели (нинішня, 73-я, сесія присвячена сторіччю від дня народження цього південноафриканського політичного та державного діяча).
У своїй промові Морено зазначив, що Мандела є однією з найбільш визначних постатей у світовій історії і що людство є досі перед ним у боргу, адже миру у світі досі немає.
Ще трішки фото з акції протесту проти приїзду президента Ірану Хасана Роугані на сесію Генасамблеї:
Президент США Дональд Трамп повідомив раніше, що не буде зустрічатися з цим політиком.
Приготування до виступу очільника США на 73-й сесії Генасамблеї ООН тривають.
Ось так налаштовують все необхідне для відеотрансляції його промови:
На одній з панелей, що відбуваються у рамках 73-ї сесії Генасамблеї, виступає і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Разом з ним у цій розмові беруть участь міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд та міністр природних ресурсів Канади Джим Карр.
Серед тем їхнього виступу:
- глобальні перспективи Канади;
- важливість економічного зростання,
- гендерна рівність та розширення можливостей жінок;
- боротьба з кліматичними змінами;
- відновлення довіри до демократичних та міжнародних інституцій.
Одна із тез, на якій наголосив канадський прем'єр під час свого виступу, це те, що Канада не є загрозою для національної безпеки США. Він зазначив, що «більшість американців це розуміють».
Водночас Трюдо додав, що Канада хоч і намагається бути виваженою у своїх діях, однак, не може не реагувати на «каральні тарифи» (у березні США запровадили ввізні мита на сталь і алюміній в розмірі 25% і 10%, які стосувалися, зокрема, і Канади – ред.).
Тим часом журналістка Тара Карґанлу називає сьогоднішній день важливим для світових відносин, з огляду на те, що перед присутніми на Генасамблеї ООН спочатку виступить президент Трамп, а згодом і президент Роугані, атмосфера стосунків між країнами яких наразі дуже напружена:
Незабаром Дональд Трамп виступить із промовою перед лідерами понад 120 країн, а вже завтра буде головувати на спеціальній сесії Генасамблеї, присвяченій нерозповсюдженню ядерної зброї.
Те, що він скаже про Іран та Північну Корею, яких гостро критикував на на сесії ГА ООН минулого року, хвилює багатьох. Раніше очільник США дав зрозуміти, що нова критика у його цьогорічній промові цілком можлива.
Загалом на Трампа чекають чотири насичені дні. Якими вони будуть читайте тут.
А поки журналісти пригадують, що про що говорив Трамп минулого року і акцентують увагу на позитивних змінах, що сталися за цей час.
«Минулого року на Генасамблеї ООН Трамп поклявся «рознести вщент» Північну Корею, якщо вона загрожуватиме США і сказав, що Кім Чен Ин є «людиною-ракетою, яка розпочала самовбивчу місію». Цього року він клянеться провести другий саміт із Кімом. Це помітні зміни за рік», – пише кореспондент CNN.
Прес-рум для журналістів, які слідкуватимуть за виступом Трампа, організували у спеціальному наметі:
73-я сесія Генасамблеї ООН розпочалася.
Вже зовсім скоро тут виступатиме президент США Дональд Трамп:
Польська делегація на 73-ій сесії Генасамблеї ООН:
Журналіст CBN пише про зміни у графіку виступів на 73-й сесії Генеральної асамблеї ООН: після промови президента Бразилії слово мав взяти президент США Дональд Трамп, однак наразі виступає президент Еквадору.
Деякі журналісти почали жартувати через спізнення американського президента на запланований виступ.
Наприклад, швейцарський кореспондент іронізує з приводу того, що Трамп був найближче до штаб-квартири ООН, ніж будь-який інший світовий лідер присутній на сесії:
Однак є і ті, хто нагадує, що Трамп не єдиний американський президент, хто спізнюється на такий виступ, бо, так сталося і з президентом Обамою у 2016 році:
Тим часом президент Трамп уже прибув до штаб-квартири ООН.
У кулуарах він пояснив журналістам, чому відмовився зустрічатися з президентом Ірану: «Вони повинні змінити свій тон перш ніж я зустрінуся з ними. Вони хочуть зустрітися. Я не зустрічатимусь з ними поки вони не змінять свій тон. Це станеться... Ми очікуємо на те, щоб мати добрі стосунки з Іраном, але цього зараз не станеться».
До речі, на сесію Генасамблеї ООН Дональд Трамп приїхав зі своєю дружиною Меланією:
Окрім того президент Трамп заявив про підготовку чергової зустрічі з представниками Північної Кореї: