Доступність посилання

ТОП новини

Кропивниччанин заявляє, що його катували в поліції струмом


Кропивниччанин заявляє, що його катували в поліції струмом
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Кропивниччанин заявляє, що його катували в поліції струмом

Слідчий відділ прокуратури Кіровоградської області розпочав кримінальне провадження за фактом звернення чоловіка, який стверджує, що його катували у Кіровоградському міському відділі поліції. У прес-службі місцевої поліції заперечують не лише звинувачення у катуванні, але й сам факт затримання постраждалого.

«Назва пристрою, що є у них – «Моторола», він видає електрику. Його чіпляли до статевого органу – одним дротом – і до грудей, та крутили. Я години дві протерпів і більше не міг», – кропивничанин Володимир Холодій розповідає, що його у п’ятницю, 9 грудня, катувало шестеро поліцейських.

Володимир Холодій
Володимир Холодій

Поліцейські, за словами чоловіка, вимагали, щоб він дав свідчення проти себе і співзасновника фірми, де працює комірником. Там у вересні 2016 року нібито була крадіжка товару на велику суму. Який саме товар і про яку суму йдеться – чоловік не уточнив. «І по цій справі вони (поліцейські – ред.) хотіли з’ясувати, хто вкрав товар, хотіли, щоб я розповів те, чого насправді не було, і дав неправдиві свідчення. З мене «вибили» признання методом катувань», – говорить Володимир Холодій. Чому мова зайшла ще й про співзасновника компанії, комірник Холодій пояснює так: «Вони (поліцейські – ред.) сказали, що «з тебе нічого взяти, а нам треба хтось, у кого є гроші».

У відділення, за словами чоловіка, поліцейські привезли його примусово – схопивши просто на вулиці. Але одразу після того, як він підписав усе, що вимагали, – його відпустили, каже Володимир. Із поліції він відразу пішов до прокуратури: «подав заяву, пройшов судово-медичну експертизу».

Прокуратура розпочала провадження

У прокуратурі Кіровоградської області нині розпочали кримінальне провадження, повідомляє керівник прес-служби прокуратури Оксана Звенигородська.

«За заявою мешканця Кропивницького у зв’язку із побиттям, як викладає мешканець у заяві, його працівниками відділу поліції зареєстровано кримінальне провадження за двома статтями: «катування» і «зловживання владою», – каже речниця обласної прокуратури.

Оксана Звенигородська
Оксана Звенигородська

Слідство разом із прокуратурою області проводить і відділ внутрішньої безпеки Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. У прес-службі поліції підтвердили інформацію, що правоохоронці дійсно спілкувались із Володимиром Колодієм «як громадянина України». Прес-секретар кіровоградського обласного управління Національної поліції Віталіна Бевзенко заперечує, що Володимира Холодія доправили до відділення силоміць.

Віталіна Бевзенко
Віталіна Бевзенко

«9 грудня до Кіровоградського відділу поліції було запрошено громадянина, жителя міста Кропивницького, для надання пояснень в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом скоєння тяжкого злочину. Після спілкування зі слідчими чоловік залишив приміщення відділу поліції. Згодом ця ж особа подала заяву про те, що начебто працівники поліції, які спілкувалися з ним, допустили неправомірні дії відносно нього», – розповідає речник головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко.

За словами правозахисника Андрія Діденка, прецеденти стосовно катування з метою отримання зізнань, від початку реформування органів внутрішніх справ, у його практиці майже не трапляються. Наявні ж випадки не зрозумілі експерту, адже свідчення, отримані під тиском, не розглядаються судом як докази.

Андрій Діденко
Андрій Діденко

«Відповідно до діючого кримінально-процесуального кодексу, коли людина заявляє в суді, що якісь свідчення були отримані слідством під тиском, особливо під тортурами, суд не має права брати до уваги ці свідчення і посилатися на них у вироку суду», – пояснює координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

У разі ж доведення застосування тортур до кропивниччанина та звернення постраждалого або його родичів до правозахисників, експерти Харківської правозахисної групи готові надати усю необхідну допомогу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG