Том Балмфорт
Загальносвітову гру Pokemon Go в Росії не будуть забороняти, її замінять своєю, де замість японського монстрика треба буде «ловити» діячів російської культури – Пушкіна, Ломоносова, Гагаріна, чи навіть культового співака минулих часів, Віктора Цоя. Мерія Москви у серпні випустить мобільну програму «Дізнайся про Москву. Фото», який працюватиме приблизно так, як і знаменита японська гра, що поєднує реальний та віртуальний світ.
Незважаючи на те, що офіційно в Росії гра ще не запущена, епідемія «Покемон Ґоу» від японської компанії «Нінтендо» захопила російську молодь. У найпопулярнішій соціальній мережі в Росії «ВКонтакте» вже є понад тисяча груп Pokémon Go, деякі з них налічують десятки тисяч учасників.
Москвич Юра в інтерв’ю агентству «Рейтер» розповів, що ця гра нагадує йому дитинство і він дуже на неї чекав.
«Я граю вже близько 10 днів. Я дуже чекав, коли вона вийде, бо в дитинстві любив дивитися «покемонів» перед школою чи дитячим садочком. До того ж гра дуже цікава, бо вона сполучає віртуальну реальність з ігровим процесом і змушує ходити і гуляти», – розповідає москвич, який «ловив покемонів» у московському парку.
Багато представників московського істеблішменту сумніваються, що мова йде про невинну гру, вони говорять про змову ЦРУ, про спробу організувати вуличні заворушення в Росії або про сучасний сатанізм.
Два парламентарі від Компартії зажадали, щоб прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв «якомога швидше проаналізував потенційно шкідливий вплив того, що чиновники і співробітники служби безпеки грають в Pokémon Go у робочий час».
Третій член компартії, Вадим Соловйов, назвав полювання на покемонів небезпечною залежністю, як азартні ігри або наркотики.
Для того, щоб росіяни не ловили чужоземних мультиплікаційних героїв, а цікавилися персонажами власної культури, московська мерія заявила, що готує власну гру, яка використовує елементи доповненої реальності. Тільки в пейзажах, на які наводять камеру користувачі, буде видно не покемонів, а 3D-зображення відомих людей: Олександра Пушкіна, Михайла Ломоносова, царів Івана Грозного, Петра Першого чи його батька – Олексія Михайловича.
Гравцям треба буде пересуватися по місту, орієнтуючись за компасом. За 50 метрів від віртуального розташування історичної особистості користувачеві запропонують побачити її через камеру телефону і зробити спільне «селфі».
За допомогою гри, як повідомляється на сайті мерії Москви, влада хоче привернути увагу до московської спадщини і дати привід москвичам більше гуляти містом. Для гри зібрали опис понад тисячі будинків, 114 пам’яток, 40 музеїв та інформацію про майже 200 історичних постатей.