Двадцятого квітня має відбутися перше засідання нового Кабміну на чолі із Володимиром Гройсманом. За словами новопризначеного прем’єр-міністра, він свідомий того, що суспільство чекає від уряду швидких та якісних змін. Між тим, колишні урядовці по-різному оцінюють перспективи роботи нового Кабміну, але збігаються на думці, що забезпечити швидкі реформи буде складно. За їхніми словами, багато залежатиме від того, як Володимир Гроймсан побудує роботу Кабміну, а також – відносини з парламентом і президентом.
У своєму першому відеозверненні у статусі прем’єр-міністра Володимир Гройсман запевнив, що налаштований на швидкі зміни.
Між тим, колишні урядовці вважають, що з огляду на склад та структуру уряду забезпечити швидкі та якісні зміни буде надзвичайно важко.
«Гібридний» склад уряду: є представники із, умовно кажучи, незрозумілим минулим, а є дуже яскраві ціннісні люди», – каже Олег Рибачук, який раніше очолював апарат прем’єр-міністра та обіймав посаду віце-прем’єр-міністра.
Гройсман розуміє помилки Яценюка – екс-міністр Вінський
Фінансові потоки та економічна діяльність сконцентровані в уряді, а політична влада – на вулиці Банковій. Політична влада завжди прагнула дотягнутися до фінансових потоківОлег Рибачук
Також Олег Рибачук вважає, що уряд запрограмований на конфлікт із адміністрацією президента. За його словами, система влади в Україні є такою, що навіть між близькими соратниками неминучі конфліктні ситуації. Особливість ситуації в тому, що, будучи близьким соратником президента, Володимир Гройсман може досягнути успіху лише за умов, якщо зможе сказати «ні» іншим близьким соратникам Петра Порошенка.
«Кризи в Україні робилися саме тому, що фінансові потоки та економічна діяльність сконцентровані в уряді, а політична влада – на вулиці Банковій. І тому політична влада завжди прагнула дотягнутися до фінансових потоків. І це не змінюється через те, що з’являється прем’єр, який є близьким соратником президента. Бо це аж ніяк не зменшує апетити, умовно кажучи, «кононенків» та інших людей», – вважає Олег Рибачук.
Натомість екс-міністр транспорту Йосип Вінський, навпаки, упевнений у тому, що відтепер конфліктів між урядом та адміністрацією президента має поменшати.
Я вважаю, що прем’єр-міністром насправді є Петро Олексійович ПорошенкоЙосип Вінський
«Думаю, що тут проблем у нас взагалі немає, бо я вважаю, що прем’єр-міністром насправді є Петро Олексійович Порошенко», – каже колишній урядовець.
За його словами, новий уряд надто неоднорідний, тож успішність його роботи у значній мірі залежить саме від здібностей прем’єр-міністра.
«Думаю, що Гройсман побачив, на чому себе ліквідував Яценюк і побачив, що оцей гонор, оця самозакоханість призвели до того, що той втратив підтримку скрізь, де міг її втратити», – наголошує Йосип Вінський.
Прем’єр у пошуках ідей чи популярності?
Між тим, Володимир Гройсман наголошує на тому, що розраховує на живий контакт та спілкування зі співвітчизниками.
Хочу вам пообіцяти, що я буду постійно в діалозіВолодимир Гройсман
«Хочу вам пообіцяти те, що я буду постійно в діалозі. І я дуже хотів би, щоби від вас надходили ідеї та пропозиції, і ви своїми порадами акцентували увагу на найактуальніших питаннях», – наголошує прем’єр-міністр.
Натомість експерти з цього приводу зазначають, що подібним чином навряд чи можна забезпечити ефективну комунікацію. За словами Олега Рибачука, «це важливо, але це більше із галузі піар-технологій».
Політтехнолог Сергій Гайдай зазначає, що значно важливіше налагодити зв’язок з експертним середовищем, а з людьми краще спілкуватися безпосередньо.
Публічно треба спілкуватися із населенням щодо самої суті реформСергій Гайдай
«Це не дуже вірний хід. Публічно треба спілкуватися із населенням щодо самої суті реформ – що ти будеш робити, щоби люди тебе підтримували і розуміли твою логіку. А шукати публічно ідеї – мені здається, що це більш показушно», – вважає експерт.
Водночас, експерти та політики зазначають, що відкритість та комунікабельність Володимира Гройсмана є перевагою, яка вигідно відрізняє його від попередників.