Доступність посилання

ТОП новини

Чому ЄС безпорадний перед терористами?


Приспущені прапори ЄС біля будівлі Єврокомісії у Брюсселі. 23 березня 2016 року
Приспущені прапори ЄС біля будівлі Єврокомісії у Брюсселі. 23 березня 2016 року

Брюссельські теракти засвідчили: антитерористична безпека Євросоюзу потребує радикальних змін

Брюссель – Трагічні події 22 березня в столиці Бельгії свідчать: система безпеки цієї держави, що наразі живе в режимі найвищого рівня терористичної загрози, має чималі недоліки. Так само перед фактом незахищеності від підступних планів терористів-смертників постали й інші держави ЄС.

Це напад не лише на Бельгію, а й на всю Європу, заявляють у Брюсселі міністри внутрішніх справ, що намагаються скоординувати роботу своїх спецслужб та правоохоронців на тлі бельгійських терактів, що вразили весь континент два дні тому. Для цього вони зібралися на позачергову нараду з питань тероризму.

Рональд Пластерк, нідерландський міністр внутрішніх справ, наголошує: «Обмін інформацією між поліцейськими й спеціальними службами країни недостатньо ефективний. Плани покращення цієї ситуації готові й чекають на столі, тож нам вже сьогодні треба докласти зусиль для впровадження їх».

З-поміж цілої низки антитерористичних кроків є, зокрема, налагодження зв’язків із інтернет-провайдерами: їх ЄС закликає знищувати всі заклики до вступу до лав терористичного угруповання «Ісламська держава», яке взяло на себе відповідальність за паризькі й брюссельські теракти, зауважує єврокомісар з питань юстиції та споживчого ринку Вера Юрова.

Перекрити терористам фінансування й обіг зброєю

Інший удар по мережі ісламських радикалів мають намір здійснити, перекривши всі шляхи їхнього фінансування.

«Ми мусимо прискорити впровадження закону про виявлення шляхів фінансування, блокування рахунків, перешкодити використанню терористами кредитних карток», – пояснює віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, додаючи, що інший антитерористичний крок – поліпшення контролю в ЄС за незаконним обігом зброї та боєприпасів.

«Безпека – це одне з засадничих прав людей, яке ми повинні захищати всіма можливими способами, – додає єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос. – Це момент істини, час для прискорення та поглиблення довіри між всіма країнами-членами, бо ми всі опинилися під прицілом тероризму».

Бельгія: недоліки та уроки кривавого терору

Якомога швидше проголосувати й реалізувати антитерористичні закони – перед таким завданням постала влада Бельгії, де вибухи на брюссельському летовищі та метро забрали життя понад трьох десятків людей і поранили сотні інших. А недопрацювання у сфері безпеки у парламенту цієї країни очевидні: після осінніх паризьких терактів із 30 антитерористичних заходів 19 все ще чекають на ухвалення.

XS
SM
MD
LG