Київ – Першого вересня понад чотириста тисяч першокласників пішли до українських шкіл. Про це повідомили в Міносвіти і додали, що на підконтрольних Україні територіях Луганщини і Донеччини навчальний рік не почався у майже двадцяти школах через небезпеку провокацій, тоді як угруповання «ЛНР» та «ДНР» повідомили про урочисті лінійки у тамтешніх навчальних закладах та отримання російських підручників у складі «гуманітарного конвою».
Першачки, букети і роботи – так у Києві на Русанівці першого вересня почав роботу об’єднаний технологічний навчально-виховний комплекс. За словами директора закладу Юрія Кінькова, цього року у цей навчальний заклад до першого класу пішло близько сотні дітей.
«Рішенням Київради було об’єднано дві школи: це школа №141, яка була розрахована на велику кількість учнів, а навчалося там лише триста, і технологічний ліцей «ОРТ», який був розрахований на двісті сорок (дітей – ред.), а навчалось чотириста», – зазначив він.
Старші школярі вивчають інформаційні технології та дві іноземні: англійську та іврит, додав Кіньков. Старшокласники показали журналістам свої винаходи.
За словами міського голови столиці Віталія Кличка, який також був присутній на відкритті нового навчального закладу, цього року фінансування освіти у місті збільшили у два з половиною рази.
У цьому році ми збільшили фінансування на 157% – це більш ніж півмільярда гривеньВіталій Кличко
«У цьому році ми збільшили фінансування на 157% – це більш ніж півмільярда гривень», – сказав він журналістам після лінійки. Найважливіші інвестиції – це інвестиції в майбутнє дітей, у їх знання, наголосив Кличко.
Цього року до київських шкіл пішли загалом понад чотири тисячі дітей-переселенців із Донеччини, більше двох тисяч – з Луганщини і приблизно чотириста учнів – із Криму, розповів Радіо Свобода очільник департаменту загальної середньої і дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко. Водночас, за його словами, на підконтрольних Україні територіях Донбасу не змогли відкритись дев’ятнадцять шкіл, оскільки ті розташовані близько до лінії зіткнення.
У Донецькій області не відкрили сьогодні тринадцять шкіл. Що стосується Луганської області, то не працює нині шість загальноосвітніх навчальних закладівЮрій Кононенко
«У Донецькій області не відкрили сьогодні тринадцять шкіл: дві в Авдіївці, чотири в Красногорівці, п’ять у Волноваському районі і дві у Ясинуватському. Загалом працює в області 552 школи, у яких навчається 152 тисячі учнів. Що стосується Луганської області, то не працює нині шість загальноосвітніх навчальних закладів, а загальна кількість шкіл, які почали навчальний рік, – 306, у яких навчаються 53 тисячі учнів», – повідомив Юрій Кононенко.
У Красногорівці виявили більше дітей, ніж думала адміністрація – Ліванчук
У Красногорівці на Донеччині військово-цивільній адміністрації не рекомендували відкривати школи взагалі, однак з’ясувалось, що у місті дуже багато дітей шкільного віку, розповів голова адміністрації Олег Ліванчук.
«Підготували одну школу, що розташована у більш-менш спокійній зоні, зібрали батьків, провели збори, зібрали учнів – але виявилося, що у нас більше дітей, ніж ми могли прогнозувати, – зауважив він. – Сьогодні ми ухвалили колективне рішення – районна адміністрація, я, директори шкіл – і ми відкрили ще одну школу, другу. Частково її відкрили, одне крило».
За даними відділу освіти райдержадміністрації, загалом у Мар’їнському районі Донеччини, куди належить Красногорівка, залишається понад шість тисяч учнів.
Урочисті лінійки до дня знань відбулися і на підконтрольних сепаратистам територіях, зокрема у Донецьку. Про це повідомляють як мешканці міста у соцмережах, так і інформаційні ресурси угруповання «ДНР». Зокрема, останні опублікували відео-привітання очільника цього угруповання, яке в Україні визнане терористичним, Олександра Захарченка у школі, де він свого часу здобув неповну середню освіту.
Інформаційні ресурси угруповання «ЛНР» повідомляють, що на підконтрольних їм територіях Луганщини навчальний рік почався у 53 школах.
Відповідно до згаданих повідомлень, навчання у цих школах відбуватиметься із використанням підручників із Російської Федерації, які доставили на Донбас у складі «гуманітарних конвоїв».