Як у Росії випадково оприлюднили кількість загиблих російських вояків в Україні, описує американський журнал Forbes. Португальський Diario de Noticias пише, як Росія і надалі не визнає своєї безпосередньої участі у збройному конфлікті на сході України. Французький католицький часопис La Croix містить матеріал, у якому йдеться про підтримку Парижем та Берліном європейських амбіцій України, водночас наголошуючи, що примирення на сході України великою мірою залежить від планів Кремля.
Американський журнал ділових кіл Forbes друкує статтю з назвою «Росія, не бажаючи того, оприлюднює кількість жертв в Україні: 2000 загиблих, 3200 поранених». Видання повідомляє, що президент Росії Володимир Путін ухвалив закон, згідно з яким, російські жертви у мирний час постають державною таємницею. На додаток розголошення державних таємниць тягне за собою кримінальне переслідування.
У сьогоднішній Росії, як пише Forbes, родинам загрожує позбавлення пенсій, або втрата будь-яких виплат, якщо вони розповідатимуть, що їхні сини загинули в Україні. Асоціацію солдатських матерів визнали «закордонними агентами» за те, що вони збирали інформацію щодо російських жертв. Видання додає, що російського дисидента Бориса Немцова вбили невдовзі по тому, як він завершив роботу над дослідженням щодо російських жертв в Україні. Російські правозахисні організації, які працюють, як зазначає Forbes, у повному тумані замовчування, спромоглися підтвердити лише кілька сотень загиблих.
Далі у матеріалі повідомляється, що неочікуваним джерелом сенсаційного оприлюднення кількості російських жертв став російський фінансовий журнал «Деловая Жизнь». У статті під назвою «Збільшення заробітної платні військовим у 2015 році» це видання оприлюднило те, що виглядає як офіційні дані кількості російських вояків, вбитих або покалічених у східній Україні. Російські цензори, втім, швидко вилучили той матеріал, але перед тим українське видання «Новий Регіон» встигло помітити те, що було вилучено вже невдовзі.
«Компенсація військовослужбовцям, які брали участь у бойових діях в Україні 2014-2015 рр. На додаток російський уряд ухвалив суму фінансової компенсації родинам військовослужбовців, яких було вбито під час участі у бойових діях в Україні, яка становить 3 мільйони рублів. Тим, хто став інвалідами під час бойових дій, компенсація становить півтора мільйони рублів. Виплата у сумі 1800 рублів передбачається для контрактників за кожен день їхнього перебування у зоні конфлікту. Загалом з 1 лютого 2015 року грошову виплату було надано 2000 родин загиблих вояків і 3200 воякам, які зазнали важких поранень і стали інвалідами», – вміщує Forbes витяг з матеріалу російського журналу.
На цю ж тему:
27.08.2015
«Втрати» Росії на Донбасі: провокація чи дивний піар?
Португальський часопис Diario de Noticias містить статтю «Україна звинувачує Росію у надсиланні великих ешелонів з озброєнням на схід країни». Видання пише, що президент Порошенко звинуватив Росію у надсиланні трьох великих військових ешелонів до проросійських бойовиків на Донбас. Зокрема, за словами українського керівника, ешелони прямували до Луганська, Донецька та Дебальцева.
Diario de Noticias додає, що Росія і досі не визнає, що здійснює приховану інтервенцію на терені України, щоб підтримати наступ бойовиків на сході. Навіть за умов санкцій проти Росії, які, як зазначає видання, стали потужним ударом на російську економіку, Москва і надалі робить те, що й робила досі.
Французьке католицьке видання La Croix друкує статтю з назвою «Підтримати Україну». Часопис зазначає, що Україна перебуває у стані бойової готовності. У повітрі висить загроза нового оберту військового протистояння на сході України, на теренах, що їх контролюють проросійські сепаратисти, яким Москва надсилає потужне озброєння, і внаслідок цього щодня ведуться обстріли з крупнокаліберної зброї і гинуть люди.
У цій ситуації, як зазначає La Croix, Париж та Берлін і надалі здійснюють тиск із метою запровадження положень Мінських угод у життя. Президент Франції Олланд та канцлер Меркель наголошують на головних пріоритетах врегулювання на сході України – це припинення вогню, виведення з тих теренів озброєнь, калібром більшим за 100 міліметрів, вільне і безперешкодне пересування спостерігачів ОБСЄ, організація груп гуманітарної допомоги, звільнення полонених тощо.
Часопис пише, що попри відсутність Путіна на берлінській зустрічі Олланда, Меркель та Порошенка, всі троє лідерів наголосили на налаштованості вести переговори у Нормандському форматі. Далі зазначається, що й інші країни можуть долучитися до цих переговорів, як-от Польща та Сполучені Штати.
La Croix також додає, що Париж і Берлін хотіли б уникнути жорсткішої конфронтації з Росією щодо України, водночас підтримуючи прагнення Києва бути ближчим до Європи. Угода про вільну торгівлю між Україною і 28 країнами-членами Європейського союзу має набути чинності 1 січня наступного року. Зближення через торгівлю, на думку французького часопису, є найкращим шляхом. Проте, як підсумовує видання, все це може розвиватися лише за умов відсутності поглиблення конфлікту в Україні, що, у свою чергу, на думку La Croix, залежить від плану дій Кремля. Збройний конфлікт в Україні – це також війна нервів, вважає автор статті.