У рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна виконала 13 із запланованих 488 завдань, повідомив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків, звітуючи про результати засідання Національної ради реформ.
«Всього в Угоді про асоціацію 488 завдань. Із них зі строком виконання до квітня цього року – 44. На сьогоднішній день виконано 13. У процесі виконання – 80 і в той же час відсутня інформація в публічному доступі про 393 завдання. Ми розуміємо, що Угода про асоціацію повинна виконуватися протягом тривалого періоду, вона розбита по кварталах. Наступний звіт буде підготовлений урядом на 20 квітня», – повідомив він.
За словами заступника глави Адміністрації, не виконали план з імплементації законодавчих актів в рамках угоди з ЄС п’ять відомств: Мінекології, Міненергетики, Мінфін, Адміністрація з державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Держагенство з енергоефективності й енергозбереження.
Серед невиконаних завдань, Дмитро Шимків зазначив також і систему електронних закупівель, яку повинні використовувати всі міністерства.
«На жаль, є ряд міністерств, які не розпочали навіть розглядати перспективу використання цієї системи. Це Міністерство внутрішніх справ, Міністерство культури, Міністерство освіти і науки, Міністерство регіонального розвитку і Міністерство фінансів. Інші міністерства в процесі запуску», – перерахував він.
Окрім того, Дмитро Шимків нагадав про необхідність призначення віце-прем’єра з євроінтеграції.
Україна і ЄС підписали Угоду про асоціацію у 2014 році. У повному обсязі вона набуде чинності після ратифікації всіма сторонами, тобто всіма 28 країнам-членами Євросоюзу. Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію 16 вересня 2014 року.
Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. В Україні сподіваються, що цей процес може закінчитися вже цього року.
У травні в столиці Латвії Ризі відбудеться саміт «Східного партнерства» ЄС. Влада України раніше заявляла, що розраховує на надання Україні безвізового режиму на цій зустрічі, проте в ЄС заявили, що може йтися про лібералізацію візового режиму, а не про скасування віз.