Електронний документообіг серед державних органів влади упроваджується, утім повільніше, ніж планувалось.
Міністр Кабінету міністрів Ганна Онищенко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, пояснила це тим, що уряд користується технікою та програмами, що були закуплені раніше.
Ці технології, пояснює Онищенко, часто «зависають» чи взагалі виходять із ладу на кілька днів. Додаткового фінансування на упровадження електронної системи обміни документів Кабмін не отримав.
За словами Онищенко, уряд розуміє, що держава має проблеми з економікою, тому і не вимагає додаткових коштів. Натомість, каже вона, програмісти Кабміну намагаються удосконалювати ті програми, що вже є.
«Близько 70 тисяч документів щомісяця роздруковується. Тобто, це може бути документ від 1 сторінки до 200. І якщо говорити про економію на такій кількості документів, якщо в одному, умовно, п’ять сторінок, то це 350 тисяч сторінок (друковується за місяць одного документа –ред.) Відповідно, це 70 тисяч пачок паперу. Ну і якщо, умовно, пачка паперу коштує 100 гривень, то можна зекономити», – пояснює доцільність електронного документообігу Онищенко.
Міністр Кабінету міністрів також додала, що часто на заваді нових технологій стає звичка чиновників читати з паперу.
Кабмін звітує, що впровадження зовнішнього документообігу між державними органами влади діє у тестовому режимі з Адміністрацією президента та апаратом ВерховноїРади.
За концепцію електронного уряду та парламенту виступають також голова Верховної Ради Володимир Гройсман та заступник голови адміністрації президента Дмитро Шимків.