Київ – Конференція активної молоді України «Generation U: Разом заради змін» пройшла цими вихідними Києві. Про те, що ж таке «Generation U» в ефірі програми «Молодь плюс» розповів організатор конференції, координатор Київського центру для випускників програм обміну Тарас Тимочко. За його словами, старше покоління хоч і спирається на молодь у будь-якій діяльності, але не допускає її вище. Також серед перепон для змін Тимочко називає бюрократизацію суспільства.
Тарас Тимочко: «Generation U» – це ті люди, про яких часто говорять з трибуни Ради, у повсякденному житті. Ті, про кого кажуть, що це – перспектива, щось модернове, нове. Але на тому, зазвичай, і закінчується розмова. Ми бачимо, що є багато активної молоді, яка потребує в цій мотивації підтримки з боку міжнародних організацій, держави, громадянського суспільства. За підтримки вона може реально впроваджувати зміни в цій країні, приносити щось нове, на що ми всі так чекаємо.
Ви не уявляєте, скільки молодих людей працюють над новими проектами, проектами інновацій, які є прогресивними і є тим шансом України стати економічним чудом.
Старше покоління робить ставку на молодь, спирається на неї в будь-якій діяльності, але при тому не допускає вище
Старше покоління робить ставку на молодь, спирається на неї в будь-якій діяльності, але при тому не допускає вище. Не дає змоги розвиватися, окуповує владну позицію в тій чи іншій сфері.
Серед перепон для молоді я б назвав бюрократизацію суспільства, неможливість робити щось, втілювати свою ідею в життя в Україні. Скільки є прикладів, як талановиті українці виїжджають через це за кордон і стають там відомими на весь світ. Дуже важко заручитися підтримкою держави. Я вже навіть не говорю про кошти якісь, неможливо навіть зателефонувати у відомство, зустрітися там з кимось.
Дуже багато моїх знайомих покидають країну в пошуках кращої долі. І мені пропонують: «Що ти тут робиш, завтра підуть танки на Київ. Треба тікати разом». А я кажу: «ОК, ми всі пороз’їжджаємося, і тут залишиться хто?»
Ми вже стільки боролися за цю країну, вже стільки віддали сил. Щоб зараз на півдорозі здатися, поїхати в іншу країну лише через те, що в тебе тут щось не виходить?
Ми вже стільки боролися за цю країну, за цю землю, вже стільки віддали сил і стільки старалися щось зробити, покращити. Щоб зараз на півдорозі здатися, поїхати в іншу країну лише через те, що в тебе тут щось не виходить?
Ми їдемо на все готове, ті самі чехи, словаки, британці, німці – всі у свій час будували свою країну, переживали складні часи
Якщо подивитися реально на речі, то ми їдемо на все готове, ті самі чехи, словаки, британці, німці – всі у свій час будували свою країну, переживали складні часи. І ми їдемо на все готове, здаючись, тим самим підтверджуючи, що ніби український народ лінивий, незавзятий…, хоча це не так. Ми просто втомилися. Бо в нас досить довгий час відбуваються якісь зміни, перипетії в суспільстві. Але нам треба згуртуватися, з’єднатися, взяти себе в руки і довести діло до кінця. Зробити нашу країну кращою.
Я б пропонував державі, в першу чергу, надавати перевагу молоді при прийомі на роботу, насамперед, на державні посади. Для того треба підвищити зарплату держслужбовцям, провести реформу держслужби (щоб процес зв’язку громадськості і влади спростився). Ми будемо приходити до державного реєстратора чи податкового інспектора й говоритимемо з нашими ровесниками, людьми, які нас більше розуміють. Бо вони жили в часи незалежної України, не мають цього совкового ставлення до бюрократичної писанини і так далі. Це запустить той механізм змін.
Є ці бар’єри: я – влада, а ти – просто громадянин, ти до мене прийшов на прийом. От коли цей бар’єр зникне, тоді ми доб’ємося якогось результату
Щодо регіонів. Я виходець з маленького містечка Броди Львівської області. Там, якщо ти працюєш у «Білому домі», то ти вже належиш до якоїсь вищої верстви населення. Прийти просто в кабінет, поговорити і домогтися якогось результату не так уже й легко. Є ці бар’єри: я – влада, а ти – просто громадянин, ти до мене прийшов на прийом. От коли цей бар’єр зникне, тоді ми доб’ємося якогось результату.