Понад 90% особового складу українських військових вийшли з Дебальцева на нові рубежі, кажуть у штабі АТО. За даними військових, при виході з дебальцевського плацдарму понад 90 українських військових потрапили у полон, а ще 82 зникли безвісти. Сепаратисти кажуть, що полонених під Дебальцевом українських військових відвозять до Луганська.
Після виходу українських військових із Дебальцева обстріли з боку сепаратистів стали менш інтенсивними, але не припиняються.
«Від початку вступу в дію режиму припинення вогню незаконні збройні формування здійснили 253 обстріли позицій силових структур України. Підраховано, що від початку припинення вогню до моменту виходу українського гарнізону з Дебальцева щодоби на голову одного бійця випускалося в середньому 580 кілограмів смертоносного металу у вигляді реактивних, артилерійських снарядів, мінометних мін, протитанкових керованих ракет та інших боєприпасів», – заявив речник РНБО Андрій Лисенко.
Генштаб повідомляє про нові втрати
Найактивніше сепаратисти обстрілюють та атакують українських військових, які відходять із дебальцевського плацдарму. Внаслідок цього втрати серед українських військових зростають. Якщо раніше президент Порошенко заявляв про шістьох загиблих, то тепер, за даними прес-служби Генштабу, під час передислокації внаслідок шквального вогню російської артилерії загинуло 13 військовослужбовців, а 157 поранені. Також понад 90 українських військових потрапили у полон, а ще 82 – зникли безвісти.
Наразі сепаратисти відмовляються обмінювати військовополонених за принципом «всіх на всіх». Речник так званого «міністерства оборони» угруповання «ДНР» Едуард Басурін повідомив, що взятих у полон у районі Дебальцева українських військових звозять до Луганська.
«У Луганську перебувають військовополонені, які здавалися чи були захоплені в районі Дебальцева. У Донецьку – військові, які раніше потрапили до нас у полон», – зауважив речник сепаратистів, додавши, що у журналістів буде можливість поспілкуватися із полоненими українськими військовими.
Нового наступу виключати не можна
Поблизу Дебальцева інтенсивність бойових дій спадає, а натомість найгарячішою точкою протистояння стає селище Широкіне, неподалік Маріуполя. Тут українські військові будують укріплення й активно зміцнюють свої позиції. Загалом, попри домовленості про припинення вогню, не можна виключати, що сепаратисти за російської підтримки не вдадуться до нових наступальних дій.
«Важко назвати ситуацію, яка є на сьогоднішній день, перемир’ям. Чим далі відходитимуть наші війська, тим більше розпалюватиметься апетит у Путіна та в його поплічників-сепаратистів», – каже член парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони народний депутат Тарас Пастух.
На думку народного обранця, з огляду на велику кількість російської військової техніки, яка зайшла на окуповані території, ворожого наступу можна чекати одразу на кількох напрямках.
На цю ж тему:
19.02.2015
Україна, заявивши про миротворців, кинула виклик Європі – експерт «Це рішення викликано тим фактом, що насправді Мінські домовленості не працюють» далі Мир на Донбасі буде тоді, коли «озброїмо до зубів нашу армію» – Пашинський «Якщо запровадження воєнного стану збільшить кількість винищувачів, танків, я голосуватиму за» далі |