Доступність посилання

ТОП новини

Черги переселенців за соцвиплатами у Києві не меншають


Намагаєшся взяти все, кожну копійку відірвати – переселенка з Брянки
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Намагаєшся взяти все, кожну копійку відірвати – переселенка з Брянки

Київ – Після постанови припинити соцвиплати на неконтрольованих територіях Донбасу, вимушені переселенці продовжують штурмувати служби соціального захисту. Люди годинами простоюють у довжелезних чергах, аби отримати довідку переміщеної особи. За умовами Кабміну, аби отримати допомогу, людина має жити на контрольованій Україною території. Однак деякі переселенці хитрують і з зони АТО приїжджають лише за грошима, кажуть в управліннях соцзахисту.

У Анастасії Мінакової з міста Брянка Луганської області 7-місячний син. Своє місто вона порівнює з Прип’яттю і каже, що отримати там допомогу неможливо. Як молода мама, вона намагалася «вибити» у сепаратистів хоч якісь гроші на дитину. Та все, що їй дали, – одна упаковка каші на тиждень. Анастасія зібрала речі і приїхала до Києва. Тепер вистоює черги в управлінні праці та соцзахисту Дарницького району столиці. Жінка оформлює довідку переселенця та пише заяву на надання соціальної допомоги.

«Для мене 400 із чимось гривень, для дитини – 800. Також я отримаю 41 тисячу гривень виплату при народженні, але, як мати-одиначка, не отримаю виплат як малозабезпечена родина і, як я щойно дізналась, не буде виплати по догляду за дитиною до 3 років. Відміняють все. Та ще й найбільш незахищеному населенню. Тому намагаєшся взяти все, кожну копійку відірвати», – скаржиться молода мама.

Лише у Дарницькому районі Києва зареєстровані близько 8 тисяч переселенців. Половина з них вже оформили матеріальну допомогу. Працівники приймають по 100 осіб щодня і розповідають: серед такого потоку трапляються випадки, коли люди з Донбасу на звільнені території приїжджають лише за грошима.

Є такі випадки, коли сім’я приїжджає, оформлює допомогу і їде. Втім зараз ми проводимо обстеження, якщо сім’я не проживає за вказаною адресою, така допомога припиняється
Вікторія Карпенко

«Є такі випадки, коли сім’я приїжджає, оформлює допомогу і їде. Втім зараз ми проводимо обстеження всіх сімей, які звертались до нас за призначенням допомоги, і якщо сім’я не проживає за вказаною адресою, така допомога припиняється», – розповідає заступник начальника управління праці та соцзахисту Дарницького району Києва Вікторія Карпенко.

Проаналізувавши постанову Кабміну про надання щомісячної адресної допомоги і те, як її виконують на місцях, юрист Олександр Ружицький помітив невідповідності. Саме через них багатьом переселенцям у допомозі відмовляють.

«До кінця невизначений район антитерористичної операції. Зокрема згідно закону «Про боротьбу з тероризмом» наказом керівника АТО до зони АТО віднесені всі райони Донецької і Луганської областей. Проте на практиці переселенці стикнулися з тим, що кошти виплачуються лише людям із районів, де фактично відбуваються бойові дії. При цьому в управліннях керуються картами РНБО. Відмовляє держава у взятті на облік і переселенцям, які з зони конфлікту виїхали раніше і вже встигли змінити місце прописки. У них вимагають довідки з ЖЕКу чи інші не передбачені Кабміном документи», – ілюструє юрист.

За останні півроку на облік лише у столичних соцслужбах стали більше ніж 40 тисяч «східняків». Міністерство соцполітики звітує: загалом в Україні допомогу отримали понад 72 тисячі сімей зі сходу та Криму. Людям, яких з рідного дому вигнала «війна», відомство виплатило 110 мільйонів гривень. Оформити ж допомогу переселенці можуть до 31 грудня.

  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG