Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу застеріг президента Росії Володимира Путіна від будь-яких односторонніх військових дій в Україні, зокрема під гуманітарним приводом. Це відбулося під час телефонної розмови.
«ЄС приєднається до міжнародних зусиль із надання допомоги людям, які її потребують у результаті конфлікту. Баррозу висловив занепокоєння щодо концентрації російських військ побіля українського кордону, а також щодо потоку зброї, обладнання та бойовиків із території Росії, що суперечать зусиллям щодо деескалації конфлікту. Президент Баррозу застеріг від будь-яких односторонніх військових дій в Україні, під будь-яким приводом, зокрема, гуманітарним. Баррозу також закликав Росію використати свій вплив для впевненості, що цивільні зможуть безпечно і вільно покинути зону конфлікту, контрольовану нелегальними збройними формуваннями», – йдеться у заяві Єврокомісії.
Жозе Мануель Баррозу також у понеділок мав телефонну розмову з президентом України, під час якої висловив підтримку Порошенку щодо пошуку міжнародної гуманітарної допомоги.
«Президент Баррозу наголосив на готовності ЄС до посилення підтримки української влади у питанні гуманітарної відповідальності. Президент Єврокомісії привітав бажання Порошенка звернутися за міжнародною гуманітарною допомогою», – зазначають у Єврокомісії.
Як заявив у понеділок президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові з головою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу, російська сторона у взаємодії з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста направляє в Україну гуманітарний конвой.
Раніше цього ж дня російські ЗМІ цитували голову МЗС Росії Сергія Лаврова, який заявив, що деталі гуманітарної допомоги узгоджені з Києвом, і вона відбудеться під егідою Червоного Хреста.
У свою чергу генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявляє про «високу ймовірність» вторгнення Росії на схід України «під виглядом гуманітарної операції».
Расмуссен заявив Reuters, що НАТО не бачить ознак, що Москва відводить свої війська від українського кордону.
У суботу Петро Порошенко висловив готовність України прийняти гуманітарну допомогу для Луганська, але «якщо ця місія буде міжнародною, без жодного військового супроводу, що надійде виключно через пункти пропуску на кордоні, які контролюються українськими прикордонниками, та в супроводі українських військових для забезпечення безпеки місії».