Київ – Обраний президент Україні Петро Порошенко сьогодні у Франції має взяти участь у заходах, присвячених 70-й річниці висадки військ антигітлерівської коаліції у Нормандії. До участі в урочистостях українського лідера запросив французький президент Франсуа Олланд. Під час візиту Петро Порошенко може мати «певний контакт» з Володимиром Путіним, але окремої зустрічі не заплановано. Про це повідомив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Як може виглядати цей «контакт» і про що може говорити Порошенко з Путіним?
Дипломатичний діалог між Москвою і Києвом вже відбувається, припускає експерт Національного інституту проблем міжнародної безпеки Максим Розумний. За його словами, про це свідчать, зокрема, плани щодо участі посла Росії Михайла Зурабова у церемонії інавгурації новообраного президента України Петра Порошенка. Відтак, навряд чи Порошенко у Франції уникатиме російського колеги Володимира Путіна, вважає експерт.
Я не думаю, що Порошенку слід повертатися спиною, вдавати ніби він не помічає присутності Путіна. Але, звичайно, і подавати руку для привітання так само не слідМаксим Розумний
«Я не думаю, що Порошенку слід повертатися спиною, вдавати ніби він не помічає присутності Путіна. Але, звичайно, і подавати руку для привітання так само не слід. Мав би бути якийсь середній варіант: привітання без рукостискання, кивком голови, можливо, обмін парою фраз, скажімо, про погоду», – каже Розумний.
Є чітке розуміння, що Олланд знайде можливість, щоб два лідера поспілкувалися – Чалий
Тим часом колишній заступник міністра закордонних справ України Олександр Чалий в ефірі Радіо Свобода запевнив, що контакт та обмін думками між Петром Порошенком та Володимиром Путіним обов’язково відбудеться.
Формальних моментів зустрічі, скоріш за все, не буде, але в багатосторонньому форматі, що відбудеться контакт і відбудеться певний обмін думкамиОлександр Чалий
«Є чітке розуміння, що Олланд знайде можливість, щоб ці два лідери поспілкувалися. Формальних моментів зустрічі, скоріш за все, не буде, але в багатосторонньому форматі, що відбудеться контакт і відбудеться певний обмін думками, я в цьому вже переконаний. Хоча я був дещо скептиком, а сьогодні я переконаний. Ми все ж повинні сформулювати порядок денний і стратегічне бачення наших відносин з Росією. Я переконаний, що у Парижі партнери, принаймні, придивляться один до одного», – наголошує Чалий.
Треба ставити питання припинення Росією терористичної агресії – Палій
Форма спілкування між Путіним та Порошенком є другорядним питанням, а першочерговим – результат, зауважує політолог Олександр Палій. Водночас, на його думку, український лідер заради досягнення своє мети має продемонструвати твердість характеру та впевненість у своїй позиції.
«Забирай своїх, – треба казати. – А там вже будемо говорити більш предметно». Щоб він терористів забрав, припинив підтримку збройну і фінансовуОлександр Палій
«Навіть під час війни буває ведуть переговори люди. Треба ставити питання про припинення Росією терористичної агресії. «Забирай своїх, – треба казати. – А там вже будемо говорити більш предметно». Щоб він терористів забрав, припинив підтримку збройну і фінансову. Зараз це ключове питання», – каже Палій.
Тим часом Володимир Путін розпочав робочий візит до Франції з зустрічі з прем’єр-міністром Великобританії Дейвідом Камероном, який мав намір обговорити з Путіним заходи з врегулювання ситуації в Україні.
Як відзначають російські агентства, перша з початку кризи в Україні зустріч Путіна і Камерона почалася без рукостискання. Переговори організували в павільйоні для офіційних осіб паризького аеропорту імені Шарля де Голля.