Доступність посилання

ТОП новини

В Україні тепер легко відкривати бізнес, але й далі важко його вести


(фото: ©Shutterstock)
(фото: ©Shutterstock)
Київ – Україна за рік піднялася на 66 пунктів у рейтингу Світового банку щодо легкості старту бізнесу. Держава створила відповідні умови й значно полегшила усі формальності. Однак, вести бізнес в Україні й далі дуже важко. До тиску контролюючих органів ще додалася проблема реєстрації права власності та захисту майнових прав

Віднедавна в Україні стало істотно легше відкрити власний бізнес або зареєструватися приватним підприємцем. Принцип «єдиного вікна», коли в одному місці можна зробити все необхідне й навіть отримати консультації з ведення бізнесу, значно зекономив час та сили тих, хто хоче спробувати займатися підприємницькою діяльністю. Про це свідчить рейтинг Світового банку, згідно з яким Україна з минулорічного 116-го місця у 2013 році перемістилася на 50-е, наблизившись до балтійських країн. Росія, для порівняння, так і залишилася на початку другої сотні.


Свою справу справді стало легко відкривати, але й далі дуже важко вести, – стверджує перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, голова громадського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

«Захисту насправді немає. Така ситуація і щодо оформлення земельної ділянки й отримання дозволу на будь-що. Навіть зареєструвати речове право на нерухомість на підставі права власності, внести себе у держреєстр – у Києві неможливо», – зазначає Оксана Продан.
Держава не захищає право власності бізнесу – Продан
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:13:46 0:00
За словами Оксани Продан, бізнес дуже рідко виграє в судових тяжбах із податковою службою та органами місцевого самоврядування – «менше ніж 1% виграшних справ».

До того ж залишаються й усі інші проблеми, пов’язані зі складною системою сплати податків та тиском контролюючих органів.

11.10.2013
Монополісти не дають життя підприємцям

«Електро-, водо- та газопостачаючі компанії нерідко в обмін на спрощення вдаються до корупційних схем» далі
10.10.2013
Зареєструвати бізнес легко, а працювати важко

«Залежно від виду діяльності є всілякі «п’явки» – це екологічні служби, пожежні, санепідемслужби» далі
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG