Доступність посилання

ТОП новини

«Міжнародна амністія»: Київ порушить міжнародні зобов’язання, заборонивши марш ЛГБТ


Правозахисна організація «Міжнародна амністія» в Україні стурбована можливим скасування запланованої на 25 травня акції ЛГБТ-спільноти.

«Наразі існує ризик того, що акція не відбудеться через позов КМДА до суду з проханням заборонити проведення «Маршу рівності» 25 травня. В разі ухвалення такого рішення влада України порушить свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення прав на свободу вираження та мирні зібрання», – йдеться в повідомленні організації.

Правозахисники зауважують, що передали понад 22 тисячі підписів на підтримку «Маршу рівності» до Київської міської державної адміністрації. Серед тих, хто підписався, – представники України, Бельгії, Данії, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Угорщини, Франції, Швейцарії, Швеції та інших країн Європи. Підписи ще продовжують надходити, а підписанти закликають дозволити проведення та забезпечити належний захист правозахисної ходи, наголошують в організації.

«Така велика кількість підписів, зібраних лише за один тиждень, наочно підтверджує, наскільки пильно європейська спільнота спостерігає за подіями у Києві та демонструє необхідність підтримки ЛГБТ-спільноти у відстоюванні своїх прав», – сказала Тетяна Мазур, виконавчий директор «Міжнародної амністії» в Україні.

«Українська влада повинна забезпечити належний міліцейський захист запланованого «Маршу рівності» та вжити усіх необхідних заходів для запобігання дискримінації та проявів насильства до ЛГБТ», – сказала Мазур.

Напередодні київська влада оголосила, що подає позов до суду щодо заборони проведення акції 25 травня. КМДА обґрунтовує це «низкою повідомлень, що надійшли до КМДА від громадських організацій та громадян щодо проведення в одному й тому ж місці масових заходів, які є різнополярними за поглядами та формою, а також у зв’язку з великою кількістю заходів, запланованих у рамках святкування Дня Києва і Дня столиці».

У «Міжнародній амністії» нагадують, що досі в Україні не було проведено жодного «Прайд-маршу». Торік акцію скасували через загрозу застосування насильства щодо учасників з боку представників громадськості, і через те, що міліція не змогла гарантувати адекватного захисту учасникам і організаторам. Відразу після скасування Прайд-маршу 20 травня 2012 року, а також протягом місяця після нього, на деяких з організаторів жорстоко напали через їхній зв’язок з подією, наголошують правозахисники.
XS
SM
MD
LG