Доступність посилання

ТОП новини

І влада, й опозиція розглядають розпуск парламенту як крайній захід – експерт


Київ – Розпуск Верховної Ради та дострокові вибори залишаються ймовірними, хоч вигідні лише «Свободі» та УДАРу, а «Батьківщина» і Партія регіонів від них лише програють, вважають експерти. Можливості розпуску парламенту не виключають і в Партії регіонів, де водночас припускають і можливість силового розблокування сесійної зали. Тим часом в опозиції надалі наполягають на забезпеченні більшістю особистого голосування і запевняють, що чергуватимуть у заблокованій Верховні Раді вдень і вночі аж до вирішення питання.

Вже за 3 тижні Президент Віктор Янукович може постати перед питанням про необхідність розпуску Верховної Ради сьомого скликання. Такої можливості не виключає голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«Згідно із законодавством, якщо сесія не працює протягом 30 днів, то у Президента з’являється право для ухвалення відповідного рішення. Є окрема точка зору юристів, які кажуть, що якщо сесія не розпочалася, то не вмикається і лічильник з цього питання. Я ж тримаюся першого варіанту, що коли таки допустити, то у Президента за 30 днів з’явиться можливість ухвалити відповідне рішення щодо парламенту», – каже Єфремов.

Існує проблема фінансування виборчої кампанії – Карасьов

Опозиційні сили більше зацікавлені у тому, щоб домогтися виконання вимог щодо забезпечення особистого голосування і можуть розглядати сценарій розпуску парламенту лише як крайній захід, вважає політолог Вадим Карасьов. Водночас, за його словами, Президент може піти на розпуск парламенту також лише, якщо не буде інших можливостей для розблокування його роботи.

«Зі владою зрозуміло – вона не хоче виборів. Але й опозиція теж розуміє, що, по-перше, існує проблема фінансування виборчої кампанії, по-друге, якщо УДАР і «Свобода» можуть виграти від дострокових виборів, то «Батьківщина», скоріше за все, ні. З цієї точки зору влада, можливо, і погодилася б на дострокові вибори. Якщо вони десь розмірковують про це, то лише з урахуванням цього моменту», – зазначає Карасьов.

Ми проти бійки, але може бути силовий варіант – Олійник

Відтак, у Партії регіонів уже припускають можливість силового розблокування Верховної Ради. Про це заявляє член фракції цієї політичної сили Володимир Олійник.

«Ми категорично проти бійки, але може бути пасивний силовий варіант, коли ми раніше прийдемо і, безперечно, не заблокуємо, а розблокуємо і президію, шляхом своєї присутності, і трибуну. Якщо тільки буде спроба когось з депутатів, використовуючи свою недоторканність, спробувати вчинити бійку, я буду змушений захищатися», – зауважує Олійник.

Йде перерозподіл України – Симоненко

Блокування парламенту завершиться таємними домовленостями між опозицією та Партією регіонів, які мають спільну корисливу мету, вважає голова фракції Компартії Петро Симомненко.

«Просто йде перерозподіл України і нова домовленість формується між тими й іншими олігархами», – наголошує Симоненко.

Будемо надалі залишатися у Верховній Раді – Ковальчук

Тим часом блокувальники не здають своїх позицій. Депутати від УДАРу залишатимуться у сесійні залі вдень і вночі вихідними, а якщо буде треба, то і до розпуску парламенту, запевняє заступник голови фракції цієї партії Віталій Ковальчук.

«Якщо буде нам запропонований чіткий і дієвий механізм, як забезпечити персональне голосування, то ми його, безумовно, підтримаємо. Якщо цього не буде, ми будемо надалі залишатися у Верховній Раді», – заявляє Ковальчук.

Умовляти опозицію розблокувати парламент більшість продовжить у понеділок у кабінеті Голови Верховної Ради Володимира Рибака, де відбудеться черговий раунд перемов. Раніше спікер висловлював припущення, що сесія парламенту відкриється 19 лютого.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG