Доступність посилання

ТОП новини

Після канікул депутати змінять мовний закон (огляд преси)


Київ – Після зимових канікул депутати поставлять крапку в резонансному мовному законі, припускають «Ізвєстія в Україні». Найімовірніше, це питання стане першим у порядку денному нової сесії парламенту, яка відкриється 5 лютого. Видання інформує, що вже найближчим часом у Верховній Раді з’являться проекти, котрі вносять суттєві правки у первісний документ Колесніченка-Ківалова. Якщо закон змінять, визнавати будь-яку мову регіональною зможе тільки Верховна Рада. «Двомовність» у паспортах та документах заборонять, а для політиків, чиновників та мігрантів відкриють мовні онлайн-курси. Стаття називається «Нехай говорять».

Після анонсованого владою довічного ув’язнення для Юлії Тимошенко вже мало хто здивується, якщо раптом отримає друге життя стара ініціатива відновлення смертної кари. Про це наголошує тижневик «Коментарі» у матеріалі «Жага помсти паралізувала інстинкт самозбереження».

Резонансні кримінальні справи залишать негативний відбиток у сучасній історії України. Бо вони не тільки змінили долі цих людей, а й суттєво вплинули на розвиток усієї країни. Як переконує газета «День», «справа Гонгадзе» і «справа Щербаня» стали «візитною карткою» України на міжнародній арені. Україна асоціюється з державою, яка постійно постачає скандали. Саме той час, щоб зробити висновки і працювати над помилками, адже, як наголошують газетярі, без остаточного вирішення старих скандалів країну не вилікувати. Про це йдеться в статті «Перевиробництво скандалів, або Чи реально зупинити репутаційні втрати?».

Влада планує підвищити вартість комунальних платежів на третину. Експерти газети «Україна молода» не вірять в обіцяні компенсації і не бачать плану реформ галузі. Видання пише, що вже майже тиждень влада привчає українців до цього фатуму: натякає устами перших осіб, м’яко пояснює та замінює неполіткоректний вислів «подорожчання» значно приємнішим на слух – «вдосконалення системи диференційованих тарифів». У перекладі з чиновницької це означає, що уряд змусить усіх співвітчизників суттєво затягти паски. Хоча підняття тарифів аж ніяк не гарантує, що Міжнародний валютний фонд автоматично погодиться надати Україні черговий транш. Публікація має заголовок «Не піднімеш – не отримаєш».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG