Доступність посилання

ТОП новини

Немає підтримки – не буде дешевого хліба


Київ – У листопаді в Україні може подорожчати хліб. Про це заявляють хлібопекарські підприємства. Там наголошують: ціни на цей продукт не змінювалися вже півтора року, і в багатьох регіонах галузь працює собі у збиток. Подорожчання, як обіцяють, не буде суттєвим. Хлібопекарі нині нарікають на те, що попри прагнення уряду стримати ціну, необхідної підтримки держава цій галузі не надає. У Кабміні натомість стверджують, що готові підтримувати виробників хліба, щоб запобігти підвищенню ціни.

Першими зміни ціни на хліб можуть відчути мешканці Києва. У КМДА підтвердили, що отримали від підприємства «Київхліб» звернення, в якому столичну владу просять визначитися, що робити з цінами в подальшому.

«Київхліб» вважає, що ціни на хліб треба підвищувати. Начальник столичного Управління з питань цінової політики Василь Яструбинський натомість каже: міська влада підстав для того, щоб хліб подорожчав, не бачить. «Ситуація стабільна, і ці сорти хліба будуть залишатися з колишніми цінами», – сказав він.

«Київхліб» цього тижня інформацію про можливе подорожчання соціальних сортів не коментує. На підприємстві лише радять звернути увагу на ціни: мовляв, ніяких змін немає.
Подорожчання хліба турбує киян
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Подорожчання чекає не лише на Київ

В об’єднанні підприємств хлібопекарської промисловості «Укрхліб» зазначають: хліб, швидше за все, подорожчає не лише у Києві, але й у більшості регіонів – за винятком тих, які вийшли на ринковий рівень вартості хліба раніше. Таких в Україні нині три, це – Харківщина, Хмельниччина та Крим. Наприклад, батон там коштує близько 4 гривень.

Батон – за специфікою ціноутворення – входить до переліку так званих соціальних сортів хліба – на рівні з «українським» та «білим». Подорожчання до 4 гривень – це зростання ціни десь на 50 копійок. Голова ради «Укрхлібу» Олександр Васильченко каже: не подорожчати хліб просто не може, бо за останні півтора року, поки ціни утримувалися, зросла вартість усіх складових собівартості. «Починаючи з муки, енергоносіїв, зарплатні, транспортних витрат – кожна позиція виросла на 10-20 відсотків», – додає він.

«Ми можемо стримувати ціну, але нехай держава бере участь у тому, щоб дати населенню дешевий соціальний хліб», – заявляє Олександр Васильченко.

Уряд подорожчання хліба не обговорював – Тігіпко

В уряді нині стверджують, що готові надати хлібопекарським підприємствам всю необхідну підтримку – аби лиш оминути подорожчання. Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив журналістам, що поки що в Кабміні про підвищення цін на хліб не говорили.

«На засіданні уряду питання не розглядалося. Я під час виборчої кампанії декілька разів бував на заводах. Ми готові сьогодні підтримувати такі виробництва для того, щоб якраз на соціальні сорти хліба ніякого підвищення не було», – сказав він.

Водночас виробники наголошують: держава поки не погодилася з жодною їхньою пропозицією щодо того, як втримати ціну на хліб і при цьому компенсувати підприємствам нерентабельність. Оптимальним варіантом пекарі вважають адресні дотації, однак на це в уряді не погоджуються: мовляв, такий крок вимагає великих витрат із держбюджету.

Що нині пропонує держава, так це закупівлю муки в Аграрного фонду (за нижчою, ніж на ринку, ціною). Однак мука, наголошують виробники, – лише одна зі складових собівартості хліба. Усі інші – як-то, наприклад, енергоносії, – не дешевшають.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG