Доступність посилання

ТОП новини

Україна вподобала монгольські надра


Президент Монголії Цахіаґійн Елбеґдорж із дружиною під час візиту до Львова
Президент Монголії Цахіаґійн Елбеґдорж із дружиною під час візиту до Львова

Київ – Сьогодні у Києві має відбутися зустріч президента Монголії Цахіаґійна Елбеґдоржа з президентом України Віктором Януковичем та українськими урядовцями. У межах візиту планують підписання спільної заяви України та Монголії про розвиток партнерських відносин.

Візит монгольського президента до України розпочався з відвідин Львова, де 1988 року він закінчив військово-політичне училище, здобувши освіту військового журналіста.

Згідно з заявою монгольського МЗС, в Улан-Баторі розглядають Україну як потенційного партнера у налагодженні співпраці в таких галузях як геологічна розвідка корисних копалин, енергетика та машинобудування, сільське господарство, освіта та наука. Монголія зацікавлена в поставках української гірничорудної та автомобільної техніки.

«Монголія надто багата на корисні копалини, – каже завідувач кафедри регіональних систем Дипломатичної академії при МЗС України Сергій Шергін. – Ще за часів СРСР там у рамках Ради економічної взаємодопомоги існував комбінат Ерденет. Уряд Монголії намагається проводити політику диверсифікації основних джерел постачання фінансів та технологій. Щодо візиту, то ми хотіли б дещо будувати в Монголії та брати участь у розробці корисних копалин».

Освітня галузь – у перспективі

Колишній посол України в Китаї та за сумісництвом у Монголії Ігор Литвин зазначає, що найцікавішою для української металургії корисною копалиною є плавиковий шпат.

«У нас там здебільшого були інтереси пов’язані із однією речовиною – це плавиковий шпат. Але ми не в змозі були забезпечити нашу там присутність безпосередню, бо не вистачало для цього ресурсів. Ми отримували цю речовину від спільних російсько-монгольських підприємств. Наблизитися до того, щоб напряму співпрацювали в цій галузі, нам навряд чи вдасться», – вважає дипломат.

На думку Ігоря Литвина, в силу низки причин економічна співпраця між Києвом та Улан-Батором не має великих перспектив.

Експерти підкреслюють, що для Монголії, президента та багатьох вико посадовців, які здобули освіту в колишньому Радянському Союзі, українські вищі навчальні заклади досі залишаються привабливими.

Сьогодні також мають відбутися зустрічі Цахіаґійна Елбеґдоржа із Прем’єр-міністром Миколою Азаровим та першим віце-прем’єром Андрієм Клюєвим. Крім того, Президенти України та Монголії мають намір взяти участь в роботі українсько-монгольського бізнес-форуму. Глава монгольської держави також має відвідати авіаційне підприємство імені Антонова.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG