«Масштаби дій цієї групи не обмежувалися лише територією нашої держави, а й поширювалися за її межами. Як у плані прибутковості, географічних масштабів так і амбіцій цих підозрюваних у злочинах – це явний організований міжнародний злочинний синдикат, якому могли б позаздрити будь-які мафіозні групи», – зазначив прокурор.
Бгарара також заявив, що вірменсько-американська група порушників закону працювала переважно в Нью-Йорку та Лос-Анджелесі, а також мала філії у 25 штатах. Вони займалися здирництвом, оборудками з кредитними картками, ідентифікаційними та імміграційними документами і навіть контрабандою цигарок та торгівлею краденою «Віагрою».
Група діяла дуже зухвало
В акті обвинувачення прокурора йдеться про те, що підозрювані з «бригади Мірзояна-Терджаняна» були вірменськими громадянами чи емігрантами, котрі мали постійний зв’язок із Вірменією. Головним лідером у справі проходить вірменин Армен Казарян, своєрідний «хресний батько» цієї групи. Він емігрував до США у 1996 році і перед його вважали «злодієм у законі» на теренах колишнього СРСР.
Прокурор Бгарара каже, що правосуддю спочатку було дуже важко підступитися до незаконних діянь Казаряна, бо він щоразу майстерно уникав правоохоронних органів США та обвинувачень у здирництві чи інших незаконних діях. Прокурор вважає, що Казарян є зразком порушника закону, якому можуть позаздрити традиційні мафіозі.
Судові процеси над криміналами, вихідцями з колишнього СРСР, стали в США останнім часом частішими. Так, із жовтня суд США розглядає справу здирництва через інтернет, за якою обвинувачено 73-х осіб із Росії, України, Казахстану, Молдови і Білорусі. А слідча документація про дії «бригади Мірзояна-Терджаняна» читається, як своєрідний трилер із деталям підступних оборудок, шикарного способу життя членів угруповання, їхніх дорогих автомобілів.
«Навіть при тому, що це була явно помітна занадто здирницька схема, вражає, як вони могли обходити закон, – говорить спеціальний уповноважений поліції Нью-Йорка Раймонд Келлі. – Фактично підозрювані здійснювали свої масштабні оборудки з дуже маленького офісу – в крамниці автозапчастин у Брукліні. І одна жінка по імені Галина Вовк була там цілими днями, заповнюючи оті здирницькі, фальшиві вимоги до державного медичного страхування».
Обвинуваченим у цій справі загрожують тривалі терміни позбавлення волі аж до довічного ув’язнення, а також штрафи до 500 тисяч доларів. Посольство Вірменії поки що ніяк не коментує цю судову справу.