Доступність посилання

ТОП новини

Добкін: серйозної політичної сили із захисників лісу у Харкові не вийшло


Михайло Добкін
Михайло Добкін

Харків – Політичними «гастербайтерами» назвав голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін невеликі партії, яких новий закон, ухвалений Верховною Радою, позбавив права брати участь у виборах. Михайло Добкін в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що хоче бачити в органах місцевого самоврядування представників лише значних «операторів» політичного ринку, і висловив упевненість, що на рейтинг Партії регіонів у Харкові не вплине навіть конфлікт довкола вирубки дерев та будівництва дороги в центральному парку імені Горького.


– Якими ви бачите місцеві вибори 31 жовтня, зокрема з огляду на новий закон, що фактично обмежив політичну конкуренцію?

– Що таке у нас сьогодні політичні сили? Заберіть ви Юлію Тимошенко з БЮТ, чи матиме ця політична сила за нинішньої ситуації шанси на успіх? Я вам кажу, що ні. Приберіть Ющенка два роки тому з «Нашої України», чи отримали б вони хоч три відсотки? Ні. Приберіть Яценюка з «Фронту змін»? Нульова політична сила. Чи Тігіпка з «Сильної України», і вона одразу перетвориться на «Україну слабку». В нас політичні сили – це політичне болото для лідерів… Яценюк – це продукт реклами… Не продукт реклами – це Тимошенко. Вона була Прем’єр-міністром і може говорити, що люди, які поділяли її політику, можуть до неї приєднатися і на хвилі її поглядів на розвиток держави йти за нею далі. Але таких людей одиниці…

Тобто, якщо партія – це продукт реклами, навіщо вони нам потрібні, чиї інтереси вони представлятимуть? Ви погляньте, після виборів 2006 року, скільки в нас проіснували маргінальні партії, які спиралися на регіон? Людина виросла в цьому регіоні, відбулася, її підтримали, і цих голосів вистачило, щоб посісти крісло в області, в місті, трошки в районах. І що? Далі лідер починає влаштовувати своє життя вже в масштабах центральної, київської політики. Віддає себе у велику політичну силу за 5, 10, 20 мандатів у Верховній Раді, чи за посаду… А що з тими, на кого він спирався? Вони повинні йти за ним в партію? Але ж учора вони були супротивниками з цією партією, кричали, що вони погані. Тобто їм треба опустити очі і йти в БЮТ, у Партію регіонів... Як це називається?

Тому сьогодні законотворець ухвалив, можливо, і не універсальне рішення, але, на мій погляд, єдине вірне – він закрив ворота для входження до органів місцевого самоврядування гастербайтерів, людям, які тимчасово наймаються на роботу на чужій території.

– А чи не вважаєте, що конфлікт довкола будівництва дороги в парку Горького і вирубки зелених зон в місті негативно позначаться на рейтингу Партії регіонів у Харкові?

– Ні, жодним чином не позначиться. Тому що серйозної політичної сили з тих людей, які себе позиціонували захисниками зелених насаджень не вийшло. З різних причин. Декого з них я не засуджую. Принаймні із такою позицією, як у них, в Європі з’явилися «зелені». Серйозні політичні сили, які не просто отримували довіру людей на виборах, а іноді і перемагали, і керували… У нас вже був досвід у країні, коли Партія зелених, яка абсолютно нічим себе не проявила, і тільки на хвилі любові до усього натурального, до природи, отримала голоси у Верховній Раді. Але це був момент, тому що на наступних виборах їх вже не підтримали. В нас у масштабах регіону цих людей більше відносять до Тимошенко, до Авакова, що очолили цей процес і скориставшись протестними настроями спробували отримати дивіденди, але ні собі, ні людям не змогли нічого в цьому плані створити.

Я поважаю точку зору своїх земляків, яка є схожою із моєю. Я насправді затятий прихильник захисту природи. Я рибалка, я мисливець, і вважаю, що мисливці – це найбільші захисники і любителі природи, і в мене є аргументи, чому я так вважаю. Я дуже люблю проводити час в лісі, на природі з дітьми. Але є й інший бік нашого життя, коли задля розвитку регіонів доводиться чимось жертвувати. Адже люди, які створювали промислові гіганти, теж могли бути потенційно великими любителями лісу і свіжого повітря, але вони будували підприємства, які давали робочі місця десяткам тисяч людей, при цьому відбирали багато чого в екології…

Запропонуйте запорожцям закрити низку металургійних комбінатів, і що вони вам скажуть? Чи погодяться вони закрити ці підприємства тільки щоб не погіршувати екологічну ситуацію? Ні, тому що немає альтернативи. Так само і в нас немає альтернативи розвитку транспортної системи, крім як пробивка нових доріг через місця масового відпочинку харків’ян…

Я зараз цілком офіційно вам кажу, що там не планується будівництво нічого, окрім дороги. Можливо, стовпи освітлення, можливо рекламні конструкції. Ані зупиночних павільйонів, ані готелів, ані казино, ані котеджів там не буде. Так, планувалося, була така ідея, за рахунок готелю і майданчику під будівництво апартаментів, які були б поєднані із готелем, є такий вид бізнесу, але поки не в Україні. Ми хотіли побудувати цю дорогу. Нам давали на це 40 мільйонів, за ту землю, на якій збиралися будувати. Ми відмовилися, і отримали державний акт суто на дорогу. Тому всі ці крики, соплі, вони закінчаться 23 серпня, чи 24-го, коли ми переріжемо стрічку і піде перший транспорт по цій дорозі.

– А як щодо кісток, які знайдені на території будівництва дороги…

– Увесь парк стоїть на кістках. Але ж це не значить, що ми маємо закрити дитячу залізницю, центральну алею. На жаль «Дзеркальний струмінь» знаходиться на території одного з перших цвинтарів на теренах нашого міста… Молодіжний парк побудований на території головного міського цвинтаря… Коли у 1976 році почали рити землю під парк, там землі було не менше, ніж людських останків… Ми ж не можемо повісити таблички, що тут були поховані люди, сюди ані ногою, тільки квіти приносити… Все це настільки неетично, неправильно береться на щит людьми, які переслідують свої вузькі цілі…

Хочу вам сказати, що усі дії, які були штучно спрямовані свого часу проти міської влади, вони дали нам рейтинг, причому такого рівня, що я по завершенні своєї каденції абсолютно не мав проблем із правом йти переобиратися… І коли я пішов в область, навіть фігура Геннадія Кернеса, яка сприймалася дуже важко, настільки зараз зросла, коли він залишився один, що за соцдослідженнями, він зараз має найвищий рейтинг на перемогу на виборах міського голови. Не дивлячись на дорогу в парку Горького…

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG