Доступність посилання

ТОП новини

Кому належить сьогодні влада? Загрози парламентській коаліції. Український генофонд (Огляд преси)


Київ – Коаліції після дострокових виборів може й не бути, оскільки наступного року ймовірні президентські вибори, а Володимир Литвин і Петро Симоненко, як можливі кандидати на посаду Президента, не захочуть іти в коаліцію до одного з фаворитів президентських виборів. Таку думку одного з київських політологів цитує «Газета по-українськи».

У цьому ж числі журналісти видання проводять історичні паралелі сучасної України і Речі Посполитої і переконують, що нерозумне прагнення до повної демократії призводить до протилежного: абсолютної монархії.

«В Україні сьогодні, як в республіці батька Махна: кому належить влада, невідомо»,— ці слова екс-Президента Леоніда Кучми газета «Факти» поставила у заголовок статті. У ній видання цитує і його нарікання на Прем’єра Ю.Тимошенко, яка, мовляв, зобов’язана виконувати рішення Ради з питань нацбезпеки щодо виділення коштів на проведення виборів. «Давайте згадаємо минулий рік, – пропонує колишній Глава держави,— коли під впливом політичної сили Ю.Тимошенко країну прирекли на дострокові вибори, і тоді вона дивувалась – ну що таке 300 мільйонів гривень для України». На думку Л.Кучми, дострокові вибори сьогодні — єдиний шанс вийти із ситуації, що склалася.

Україні необхідний набір інструментів, щоб не допустити в наступному році ефекту цунамі фінансового ринку, переконує дописувач газети «Діло». Він наголошує, що зараз країна ще може противитися світовій кризі. Але якщо найближчим часом не застосувати термінових заходів, у другій половині наступного року відбудуться невідворотні зміни. Про те, як їх уникнути, розповідається в статті, що так і називається:«Як врятувати українську економіку».

Електромагнітний смог, накопичення токсинів і різного роду бактерій, вірусів, хімічних чинників не лише в медицині, а й у сільському господарстві – все це стало причиною того, що власна санітарна служба організму людини опинилася на рівні декомпенсації процесів, які формувалися за останні тисячі років. Особливо чутливими до негараздів довкілля є діти. Серед дошкільнят та школярів кількість відносно здорових з кожним роком меншає. Це такий собі повзучий ендоекологічний геноцид дітей. Утім, як стверджує газета «Голос України», захворювання в дитини можна попередити і вчасно призначити профілактику. Як саме? Про це розповідається в матеріалі «Як здобути атестат здоров'я? »

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG