Рекордний наплив нелегальних мігрантів в Угорщину і виникнення у цьому зв’язку гуманітарної кризи змушує уряд цієї країни вдатися до створення транзитних зон на угорсько-сербському кордоні, оформивши ці кроки законодавчо, оскільки Європа не спроможна вжити адекватних заходів. Про це заявив на прес-конференції в Будапешті у п’ятницю представник владної партії ФІДЕС Ґерґей Ґуляш, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
За словами політика, прибулі в масовій кількості мігранти з Азії не матимуть змоги залишити такі транзитні зони і потрапити в Угорщину доти, доки не пройдуть повну процедуру оформлення міграційних документів упродовж кількох днів.
Він назвав украй малоймовірним те, що громадяни Пакистану, Афганістану і Сирії, які дісталися Туреччини і перетнули Македонію і Сербію, отримають статус біженців в Угорщині.
Ґерґей Ґуляш переконаний, що відсіювання нелегальних мігрантів у транзитних зонах на півдні Угорщини не суперечить міжнародним нормам.
А речник угорського уряду Золтан Ковач, коментуючи факт загибелі в Австрії 71 особи, включно з 4 дітьми, у вантажному автомобілі з тимчасовими угорськими номерами, сказав, що біженці багато в чому самі створюють собі труднощі, поспішаючи перетнути Македонію та Сербію, де немає стану війни.
Плани угорської влади будь-що відвернути потік мігрантів з Азії рокритикували в Міжнародному бюро з питань біженців у Женеві. Речник цієї інституції ООН Джоел Мільман заявив на брифінгу у п’ятницю, що, виходячи з багаторічного досвіду його колег, це тільки погіршить ситуацію з контрабандою людьми, оскільки торговці братимуть із біженців вищу плату за перевезення, щоб оминути проблемні ділянки сербсько-угорського кордону.
За статистикою Національного бюро міграції Угорщини, в серпні притулку й статусу біженця в цій країні попросили 38 тисяч 912 осіб, що більш ніж удвічі перевищує кількість таких заяв у червні цього року. А з початку 2015 року поліція затримала 140 тисяч нелегальних мігрантів на угорсько-сербському кордоні.