«Країни, втягнені в регіональні конфлікти, на мою думку, не можуть стати членами», – додала вона після переговорів із Генеральним секретарем НАТО Яапом де Гоопом Схеффером.
В Україні, за даними опитувань, трохи більше за половину населення не підтримує вступ держави до НАТО.
У Грузії на нещодавньому консультативному референдумі за вступ висловилися понад 72 відсотки його учасників, але на території цієї держави існує два «заморожені» регіональні конфлікти – в Абхазії і Південній Осетії.
І Україна, і Грузія прагнуть вступити до НАТО. Керівники обох держав уже звернулися до Північноатлантичного союзу з проханням розглянути можливість надати їм План дій для членства на саміті НАТО 2–4 квітня в Бухаресті.
На минулотижневій зустрічі міністрів закордонних справ країн – членів НАТО напередодні саміту її учасники не дійшли згоди з цього питання. За повідомленнями, найрізкіше проти виступили представники Франції, Німеччини й Люксембургу.
Усі рішення в НАТО ухвалюють лише консенсусом – повною згодою всіх учасників.
Отримання і виконання Плану дій для членства є передумовою можливого вступу країни до НАТО, але не обов’язково мусить закінчитися вступом.
Матеріали до теми:
Німеччина і Франція не підтримують намагання України і Грузії приєднатися до НАТО через побоювання зачепити інтереси Росії – The Washington Post Навіть якщо Україні не запропонують в Бухаресті плану дій щодо НАТО, це нічого не змінить у напрямку наближення – представник Держдепартаменту США НАТО не змагається з Росією, запевняє представник Держдепартаменту США Путін знову згадав про Україну та НАТО На засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО в четвер жодного рішення щодо України не ухвалили – нема консенсусу Розширення НАТО в Бухаресті може і не бути Кондоліза Райс із осторогою ставиться до перспектив України і Грузії отримати План дій для членства в НАТО на саміті в квітні Роберт Сіммонз: Україна і Грузія, ймовірно, не приєднаються до Плану дій для членства в НАТО на квітневому саміті в Бухаресті Стівен Пайфер сподівається, що Україна приєднається до Плану дій щодо членства в НАТО Що очікувати Україні на Бухарестському саміті НАТО? (Коментарі вашингтонських експертів)