Обидва кандидати виступають проти надання незалежності краю Косово.
Однак аналітики наголошують, що насправді перед Сербією стоїть вибір між двома цілковито протилежними шляхами. Борис Тадич закликає до інтеграції Сербії в Європейський Союз, незалежно від рішення щодо косовської проблеми. А Томіслав Ніколич виступає за активне зближення із Росією, що може призвести до ізоляції Сербії з боку інших країн.
Експерти сходяться в тому, що прогнозувати результати другого туру виборів складно: переможця і переможеного, найвірогідніше, розділятиме лише кілька відсотків голосів.
У першому турі виборів, що відбувся 20 січня, за Ніколича проголосували 40 відсотків виборців, за Тадича – на 4,5 відсотки менше. Вважають, що тепер багато залежатиме від активності виборців. Якщо вона буде такою ж високою, як два тижні тому (понад 60 відсотків), то більше шансів має Борис Тадич.
Загальна кількість виборців у Сербії сягає близько 6 мільйонів 700 тисяч осіб.
Матеріали до теми:
Притулок родині Мілошевича в Росії, президентські вибори й відносини з ЄС – огляд сербської преси Сербський міф про Росію Сербія підписала стратегічний енергетичний пакт із Росією – Москва повертається на Балкани Хто стане президентом Сербії? Вибори у Сербії: чи проголосують громадяни за європейський вибір? Росія знову переграє Європейський Союз у Сербії Анатолій Гриценко закликає РНБО сформулювати державну позицію щодо Косова Албанія визнає незалежність Косово одразу, як край її оголосить Рада Безпеки ООН і проблема Косова: глухий кут