Індонезія, о. Балі. Конференція ООН з проблем боротьби з глобальним потеплінням, 14 лютого 2007 р. |
(AFP) |
Група авторитетних науковців підготувала на вимогу ООН серйозну доповідь, де йдеться про критичні наслідки глобального потепління для планети, включно з підвищенням рівня моря, серйозні зміни в погоді, зникнення низки природні видів – якщо не вдасться значно скоротити викиди двоокису вуглецю в атмосферу. Ця група вчених ООН, що розділила Нобелівську премію миру 2007 року разом із колишнім віце-президентом США Елом Ґором, наполягає на зменшенні викидів з рівня 1990 року до 2020 року на 25-40 відсотків.
Гострі суперечки між Євросоюзом і США
Але США, які єдині з розвинутих країн не ратифікували Кіотський протокол, заперечують проти цього. У Вашинґтоні вважають, що ще рано ухвалювати остаточні цифри і Балі має бути лише початком нових переговорів.
Представниця Білого Дому Дана Періно заявила: «В основному конференція мала би встановити нові рамки, після програми 2012 року, щоб дискусії і переговори наступного року дали конкретні результати. Це було метою конференції на Балі. І не лише одні Сполучені Штати висловлювали здивування з приводу проекту рішення конференції з конкретними цифрами скорочення емісії. Ми заперечували проти цього тому, що ми ще не готові зробити це на даний момент. Ми наголосили на бажанні вести обговорення і переговори наступного року».
Якраз у цьому Євросоюз і США мали до сьогоднішнього дня гострі суперечки аж до погроз ЄС не брати участі у переговорах щодо зменшення викидів в атмосферу. Ці переговори США запланували для 16 найбільш розвинутих промислових країн світу на початку 2008 року. На ці країни припадає до 80 відсотків викидів. Євросоюз і США також мали до Балі незгоди щодо масштабів обмеження рівнів емісії, особливо що стосується європейських країн, які торгують своїми невикористаними квотами з країнами, котрі перевищують ці квоти.
У п’ятницю нібито визрів компроміс між США та іншими учасниками конференції на Балі. Так, представник «Грінпісу» Марсель Фуртадо сказав, що доведеться почекати, щоб переконатися у справжніх намірах США щодо боротьби з погіршенням глобальної ситуації на Землі.
Матеріали до теми:
«Зелені інвестиції»: зменшуємо викиди, продаємо квоти, боремося із глобальним потеплінням Німеччина сподівається стати екологічним лідером Європа успішно скорочує викиди парникових газів, але потрібні додаткові зусилля За захист природи колишній віце-президент США Ал Ґор став нобелівським лауреатом миру «Клімат змінюється! Час діяти!» Активісти Дніпропетровщини пробуджують екологічну свідомість громадськості "КРИХКЕ ДОВКІЛЛЯ"