Під час перекриття траси Сімферополь-Алушта-Ялта |
(RadioSvoboda.Ua) |
Міліція не втручалася |
(RadioSvoboda.Ua) |
На першу вимогу інспекторів ДАІ протестувальники звільняють трасу, але за хвилю все починається знову.
«Підпорядковуйтеся міліції, вони самі регулюватимуть! Народ, не стійте, не стійте збоку! П’ять хвилин тримаємо – п’ять хвилин пропускаємо!», – командує один із організаторів акції.
Хочуть привернути увагу суспільства
Її учасники кажуть, що таким чином протестують проти відмов місцевої влади виділяти репатріантам землю під будівництво житла і намагаються привернути увагу суспільства до цієї проблеми.
67-річна Нефізе-ханум каже, що уже 15 років стоїть у черзі на житло, але немає ніяких шансів його отримати. Тому три роки тому вона написала заяву на виділення в Алушті, звідки родом, земельної ділянки.
Нефізе-ханум: «Хочемо землю отримати, будуватися, будинок зводити, жити тут. Тому ми і прийшли сюди. Хочемо, щоб 6 соток виділили нам на будівництво, але поки що не дають, тому і ходимо, вимагаємо...».
Правоохоронці кажуть, що акція протесту пройшла спокійно, але чи були порушення законодавства, скажуть пізніше. Поки що все, що тут відбувалося, документувалося відповідними службами, в тому числі на відео.
Репатріанти застерігають, що вони можуть розширити акції протесту
Організатори ж протесту кажуть, що це попереджувальна акція, і якщо місцева влада Сімферополя та Алушти не вирішуватиме земельні проблеми репатріантів, то останні будуть змушені «активізувати свої протестні заходи на майданах, на пляжах, вздовж доріг у Сімферополі, Алушті та у всьому Алуштинському регіоні».
Ні представники кримської влади, ні місцевої офіційно не коментують цю акцію протесту репатріантів, але фахівці Міністерства курортів і туризму АРК визнали, що такі дії створюють для курортників проблеми, особливо, якщо ті поспішають до Сімферополя на поїзди і літаки. Схоже, репатріанти знайшли найбільшого владного мозоля, на якого збираються регулярно наступати.
Матеріали до теми:
У Криму мусульманам не повертають майно Знову протести. Знову за землю. Знову вимоги від кримських татар Хто фальсифікував ухвалу уряду Криму про надання землі у заповіднику? У Криму відзначили 63-тю річницю депортації кримських татар У Криму в 63-тю річницю депортації кримських татар перепоховали кримськотатарського діяча часів Другої світової війни Земельний скандал у Криму – слід одного з лідерів «регіоналів». Для гольф-клубу земля є, для репатріантів – немає. Як заповідники на інвестиції міняли. Земельне питання, що перешкоджає щастю... сімейному.