Президент ПАРЄ Рене ван дер Лінден
та Олександр Мороз під час засідання
політичного комітету ПАРЄ.
Київ, 21 травня 2007 р.
Заступник голови Президентського секретаріату Олександр Чалий потім навіть пояснив журналістам: "Ні про яке посередництво мова не йде. Водночас Президент вітав спроби Ради Європи через прийняття резолюції ПАРЄ, і через додаткові консультативні поради і, можливо, консультації сприяти вирішенню політичної кризи в Україні".
Про причини, що викликали серйозний політичний конфлікт, ішлося під час зустрічі членів Парламентської асамблеї Ради Європи та більшості в українській Верховній Раді. Рене ван дер Лінден заявив, що Рада Європи високо оцінює домовленості Президента і Прем’єра України щодо дострокових парламентських виборів. А членів робочої групи закликав "працювати конструктивно, оскільки в іншому випадку це призведе до нових конфліктів".
Допомогти може Венеціанська комісія
Члени делегації ПАРЄ запропонували скористатись допомогою Венеціанської комісії для удосконалення виборчого законодавства в Україні. Голова Верховної Ради Олександр Мороз, не заперечуючи такої можливості, зазначив, що проблема полягає не в українській Конституції, а в небажанні Президента продовжувати політреформу.
"Криза владних амбіцій"
Київський політолог, випускниця Школи політичної аналітики Києво-Могилянської Академії Анастасія Безверха вважає, що на зустрічах представників українського та європейського політикуму кожна зі сторін залишилась при своїх інтересах. І пояснює позицію керівників української держави наступним чином: “Може, і добре, що Ющенко сказав, що політикам не потрібна допомога Ради Європи. Можу сказати, чому. Тому що, по-перше, це політична криза має зовсім інший характер, ніж та, що була у Помаранчеву революцію. І вона не несе такого системного характеру. Це криза.. ну, не будемо говорити — персоналій, будемо говорити — владних амбіцій. І вона торкається лише самих верхів. Системною кризою вона не є. По-друге, якби той самий Президент звернувся за допомогою до Ради Європи, до Заходу, то у представників коаліції з’явився б аргумент, що, наприклад, за допомогою Європи Ющенко хоче протиснути свої інтереси. І у той же час у них би з’явилась можливість запросити Росію як протилежну сторону”.
Тим часом, як поінформував заступник голови президентського Секретаріату Олександр Чалий, Віктор Ющенко і Віктор Янукович планують запросити представників Євросоюзу і ПАРЄ на виголошення рішення про розв’язання політичної кризи.
Матеріали до теми:
У Секретаріаті Президента відбулася 5-годинна зустріч глави держави та прем’єра Конституційна колотнеча триває Оксана Забужко: «У нас зазвичай політикою називається стриптиз політичних еліт і розклади між ними, ця сама картярська гра, в яку вони бавляться. Значить Петя проти Васі, Вася проти Юлі, Юля проти Віті і так далі...» Свобода слова у Росії і вплив російських ЗМІ на Україну Конституційний Суд припинив розгляд Указу Президента про розпуск парламенту від 2 квітня Третій тиждень перемовного марафону