Біодизельне пальне коштуватиме на 20%
дешевше від звичайного і не
забруднюватиме повітря.
Вироблення екологічно чистого пального коштуватиме недешево. На комбінаті називають цифру в мільйон гривень, але, кажуть, воно того варте: за добу можна буде виробляти 50 тонн пального.
Біодизельне пальне буде дешевшим
Голова правління Апостолівського маслозаводу Віктор Ярошенко пояснив Радіо Свобода, що олія, яку готують з масляної культури, м’якша, ніж солярка. З цієї олії треба прибрати гліцерин і ще деякі компоненти — і тоді з неї виходить пальне. Це пальне більш екологічне і дешевше, запевняє Віктор Ярошенко.
На комбінаті зазначають, що біодизельне пальне коштуватиме на 20% дешевше від звичайного і не забруднюватиме повітря. При згоранні воно практично не виділяє в атмосферу шкідливих речовин.
Український фермер: постачальник і споживач
Основними постачальниками сировини для біодизеля, розраховує директор маслозаводу Віктор Ярошенко, будуть українські фермери. Вони ж, як сподіваються на комбінаті, стануть і основними споживачами, адже біодизель — це пальне для великої техніки, тракторів, комбайнів.
Віктор Ярошенко каже, що фермери вжу почали цікавитися новим видом пального і приїжджають на завод, щоб дізнатись докладніше. Споживаючи приблизно 50 тонн пального на добу, вони перші зацікавлені в дешевших його цінах.
Якщо ж українським фермерам біодизельне пальне не знадобиться, каже Віктор Ярошенко, є інший ринок збуту — Європа, таке пальне якраз набуває популярності у Німеччині.
Земля відпочине
Новаціям Апостолівського маслокомбінату радіє і місцева влада. В райдержадміністрації прогнозують — початок виробництва біодизеля спонукатиме керівників агропідприємств засівати рапс, який не так виснажує землю, як інші зернові.
Запуск біодизельної установки запланували на березень. А до кінця року на комбінаті розраховують уже отримувати прибутки.
Матеріали до теми:
Яку перспективу має в Україні біологічне паливо? Біоенергія – головна тема цьогорічного «Зеленого тижня». Європейці за використання відновлювальних джерел енергії. Єврокомісія оприлюднила нову енергетичну стратегію.