На ярмарку представлена продукція 80 українських підприємств
Дев''ятий рік поспіль на цьому ярмарку представлена й Україна. За цей час площа стенду помітно зросла. На ньому можна покуштувати українську горілку та закусити варениками. Але поспілкуватися з представниками українських аграрних фірм виявилося досить складно. Їх просто не було, хоча, згідно зі статистикою, на українському національному стенді виставлялася продукція 80 підприємств. Традиційно українці зробили ставку на офіційну делегацію цього разу на чолі з міністром аграрної політики Юрієм Мельником.
Після переговорів з українською стороною статссекретар німецького міністерства сільського господарства та захисту споживачів Ґерт Мюллер заявив: «У нас дуже хороша співпраця між Німеччиною й Україною. Постійно відбуваються зустрічі аграрних міністрів. Із німецького боку ми хотіли б розширити торгівлю між обома країнами. Ми підтримуватимемо приєднання України до Світової організації торгівлі. У Берліні йшлося конкретно про розвиток спільних структур у сфері виробництва біоенергії».
Німецькі підприємці невдоволені діями уряду України
Німецькі підприємці, які вже співпрацюють з Україною, налаштовані менш оптимістично. Зокрема, досить різку критику можна було почути в зв''язку із запровадженням українським урядом обмежень на експорт зерна. Внаслідок такого кроку німецькі зернотрейдери, що співпрацюють з Україною, зазнали серйозних збитків.
Потреба в біоенергії стрімко зростає
Повертаючись до біоенергії, варто зауважити, що на «Зеленому тижні» Росія запропонувала Німеччині 20 мільйонів гектарів аграрних площ під вирощування сировини для виробництва біопалива. На біоенергію, вірогідно, доведеться переорієнтовуватися й багатьом фермерам у Німеччині. Як зауважив у Берліні прем''єр-міністр федеральної землі Гессен Роланд Кох, аграрні підприємства мають змиритися з думкою про те, що в майбутньому 50% своїх прибутків вони отримуватимуть за рахунок виробництва енергії, а не продуктів харчування. Берлінський ярмарок «Зелений тиждень» триватиме до 28 січня.
Матеріали до теми:
Яку перспективу має в Україні біологічне паливо? Європейці за використання відновлювальних джерел енергії. Єврокомісія оприлюднила нову енергетичну стратегію. «Європейський канцлер» Анґела Меркель має для світу багато ідей. Білорусь переходить на власні види пального.