На засіданні Ставки верховного головнокомандувача 6 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Олександр Сирський виступили за продовження оборонної операції ЗСУ у Бахмуті та посилення тамтешніх підрозділів.
Після цього Зеленський у своєму зверненні заявив, що «Бахмут дав і дає один із найбільших результатів за час цієї війни, за час усієї битви за Донбас».
Напередодні німецьке видання Bild з посиланням на свої джерела в українському політикумі повідомило, що між Зеленським та Залужним є суперечка щодо того, чи варто відводити з Бахмуту війська – головком нібито вже кілька тижнів тому рекомендував подумати про відхід із міста з тактичних міркувань.
Американське видання CNN повідомило з посиланням на військового чиновника НАТО, що в Бахмуті Росія зазнає втрат вп'ятеро більше, ніж Сили оборони України.
Американський Інститут вивчення війни припустив, що ЗСУ вирішили обороняти Бахмут, щоб знищити найкращі сили ПВК «Вагнер» у місті.
А 7 березня у коментарі російським пропагандистам засновник «ЧВК Вагнер» Пригожин повідомив, що Україна планує розчавити «вагнерівців» своїми силами навколо Бахмуту – і саме тому він просить у російського Генштабу боєприпаси та підкріплення.
Головні питання випуску:
Що задумала Україна, вирішивши обороняти Бахмут, попри загрозу оточення?
Чи зможуть ЗСУ дійсно перемолотити еліту «вагнерівців» та вивести їх із майбутніх боїв?
І який ризик, що ЗСУ ув'язнуть у Бахмуті, що відстрочить контрнаступ навесні?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Анексували». Чому мобілізованих росіян відправляють на штурм у підрозділах «ДНР»? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вадим Пристайко: «Із танками був проривний момент. Думаю, те саме відбувається зараз із винищувачами» ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми воювали на інстинктах». Як обороняли Схід у лютому 2022-го. Спецпроєкт