Правляча партія «Слуга народу» поширила заяву про потребу укласти договір про безпеку України: «Ультиматумів не сприймаємо! Територіальна цілісність України не підлягає сумніву»
Детально прописано чому це має статися: бо НАТО «чітко каже», що не прийматиме Україну наступні 15 років.
Детально прописано хто буде стороною цього договору: США, Туреччина, держави-сусіди (очевидно з Білоруссю, Молдовою та Угорщиною), а також Російська Федерація.
Детально позначено території, про статус яких ми готові торгуватися із тим же агресором – Крим, Донецьк, Луганськ, і говориться про це відкрито, хоча й в єзуїтській манері.
Детально прописано зміст: договір має «передбачати конкретні політичні, економічні та військові кроки держав-гарантів безпеки України».
Далі автори раптом визнають, що «у сьогоднішніх умовах це звучить абсурдно, враховуючи російське вторгнення». Але після перемоги сподіваються що «Росія теж» поставить свій підпис.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У «Слузі народу» хочуть, щоб у майбутньому за Україну воювали інші країниАвторам заяви слід повернутися до реальності і спробувати зробити наступне:
- Відшукати джерело, в якому НАТО обіцяє не приймати Україну 15 років – і чому власне не 16, 18 чи 21? Такого джерела не існує.
- Відшукати бодай натяк на готовність Туреччини надати Україні безпекові гарантії. Не кажемо вже про такі гарантії з боку інших, менших країн, як згаданих, так і ні.
- Знайти в українському суспільстві хоча б 20% громадян, які згідні віддавати нападнику суверенітет над згаданими, й іншими українськими землями.
- Пояснити читачам, які це власне кроки мають бути з боку гарантів для захисту України, зокрема військові: вдарити по агресору власними силами? Словаччина завдасть удару по Російській Федерації? А Білорусь приєднається?
Ворожі голоси вже почали спекулювати на цьому. Твердять, що це й є контури домовленості, досягнутої у Біловезькій пущі, такому собі «Мінську-3».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський: «я готовий до діалогу, але ми не готові до капітуляції»В хвилину жорстокого протистояння, серед дитячих сліз і вбитих тисяч беззахисних людей, на передовій і в окупованих, але нескорених містах, маємо чути інші заклики, й інші заяви – заяви про відсіч агресорові і про всенародний опір.
Що ж до гарантій безпеки, то народові, який переможе такого ворога, їх дадуть обов’язково.
І просити не доведеться.
Андрій Веселовський – український дипломат, експредставник України при ЄС
Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію редакції
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські війська обстрілюють Ізюм за відмову пропустити їх до Харкова – голова ОВА ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Термобарична зброя: що таке і як з нею боротися? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін і його оточення: що відбувається?