Росія готує новий наступ наприкінці весни – на початку літа 2024 року. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю американському телеканалу CBS, опублікованому 28 березня.
За його словами, Сили оборони змогли стабілізувати ситуацію на сході України – настільки, наскільки це можливо.
«Ми всією інформацією ділимося з нашими партнерами та говоримо, що Росія готуватиме контрнаступальні дії. Це може бути кінець травня чи червень місяць», – сказав президент.
Він вкотре закликав США допомогти Україні зброєю, щоб ЗСУ змогли підготуватися до нового удару армії агресора.
А за день до цього британське видання The Economist випустило статтю, в якій також повідомило про ймовірну нову велику атаку армії Росії. На думку авторів, зараз фронт стабілізувався, зокрема, через вологу землю, якою важко просуватися бронетехніці.
«Але це не триватиме довго. З переходом весни в літо є побоювання, що Росія розпочне новий великий наступ, як це було минулого року. І немає впевненості, що Україна здатна його стримати цього разу», – зазначили автори.
Раніше Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомляв, що РФ готує нове угруповання у понад 100 тисяч солдатів, з яким влітку може піти вперед на одному з напрямків.
Головні питання випуску:
- Яким може бути новий наступ Росії наприкінці травня – на початку червня цього року?
- Чому РФ може піти вперед саме в цей час?
- І наскільки ЗСУ готові відбивати ймовірну нову атаку – без військової допомоги США?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Циркон» невразливий? Що стало відомо про гіперзвукову ракету після перших ударів і чого чекати далі ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Полюють на цінну техніку за 100 км від фронту: чому російські «Орлани» складно збити і що з цим робити ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дефіцит боєприпасів у ЗСУ: чи здатні дрони замінити ракети? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Де «лінія Зеленського»? Хто мав побудувати фортифікації і що з ними тепер
Схід
- У українських військових закінчуються боєприпаси на Донбасі – такими оцінками поділився радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі в інтерв’ю каналу АВС News 17 березня.
- Американський Інститут вивчення війни заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. На думку аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.
- Британське видання The Telegraph прогнозує також серйозні проблеми з українською ППО через пробуксування допомоги з боку США: до кінця місяця у ЗСУ нібито вже закінчаться західні ракети для захисту міст.
- Ситуація в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія» залишається «складною, проте контрольованою», а на Авдіївському напрямку «стабілізується». Про це вдень 3 березня написав у телеграмі командувач угруповання Олександр Тарнавський.
- Територія на захід від Авдіївки залишається у центрі зусиль російського наступу на сході України, заявила 29 лютого розвідка Великої Британії. За її даними, армія РФ відтоді просунулась на 6 км від центру міста і «майже напевно» отримала контроль над Ласточкиним, Степовим і Сєверним. «Ці тактичні здобутки слугують переважно для консолідації російських позицій довкола Авдіївки», – йдеться в повідомленні, яке цитує Міністерство оборони Британії.
- Сили оборони України відійшли від селища Ласточкине, щоб «організувати оборону по лінії населених пунктів Орлівка – Тоненьке – Бердичі і не допустити подальшого просування супротивника далі в західному напрямку». Про це це повідомив спікер ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій вдень 26 лютого в ефірі телемарафону.
- Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 17 лютого заявив про виведення українських підрозділів з Авдіївки. Через два дні, 19 лютого, командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку українські військові закріпилися на «нових рубежах оборони».
- 18 грудня минулого року командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив, що Збройні сили України зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і «згорнули деякі військові операції через брак іноземної допомоги».