Російська ДРГ прорвалася до Сотницького Козачка на кордоні: що відомо

Увечері 26 червня український Генштаб повідомив про бої в новому місці на Харківському напрямку – в районі села Сотницький Козачок Богодухівського району. Це село лежить за 30 кілометрів на північний захід від плацдарму навколо сіл Глибоке та Лук'янці, де Росія вже півтора місяці намагається просунутися до села Липці.

27 червня в ефірі телемарафону речник Держприкордонслужби Андрій Демченко зазначив, що не йдеться про лінійні підрозділи армії агресора.

«Це фактично діяла диверсійно-розвідувальна група, яка зайшла на територію України, розпочався стрілецький бій. Цьому також передували обстріли. Ворог застосовував інші засоби ураження, щоб наносити вогонь по наших захисниках, але ця атака прикордонниками відбита. На місце вирушав протидиверсійний резерв для того, щоб зачистити місцевість», – заявив він.

На карті DeepState вранці 27 червня близько двох квадратних кілометрів довкола села Сотницький Козачок стали «сірою зоною» – ситуація на цій ділянці аналітикам наразі невідома.

Головні питання випуску:

  • Навіщо Росія відкрила де-факто новий фронт на півночі Харківської області – на додачу до Вовчанська?
  • Чому при цьому агресор застосував ДРГ, а не лінійні підрозділи, яких багато на прикордонні РФ з Україною?
  • І які плани РФ на Харківський напрямок під час літнього наступу?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому Росія «вгризається» в шахтарське містечко Торецьк: пояснюємо, що відбувається
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Далекобійний ефект: Україна змусила Росію перекинути резерви на кордон
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Буханкоцид» – це просто one love». Як ЗСУ стримують російські штурми біля Часового Яру

Схід

  • Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що ситуація на фронті є «досить складною» і такою залишатиметься ще щонайменше місяць. Про це він заявив виданню The Philadelphia Inquirer.
  • Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19:00 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
  • Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.