- Січень 2023 року Росія закінчила з рекордним дефіцитом за останні 25 років – 1,76 трильйона рублів або майже 25 мільярдів доларів. Порівняно із січнем минулого року доходи бюджету впали на 35%, а видатки збільшились майже на 60%.
- Загалом у бюджеті РФ на 2023 рік закладено дефіцит у розмірі 2,9 трильйона рублів – тобто більшу частину запланованого дефіциту на рік Росія сформувала вже в перший його місяць.
- Основна втрата для бюджету Росії – падіння доходів від нафтогазового сектору. Їх менше, ніж у січні 2022-го, майже вполовину. Ціна на нафту російської марки Urals цього місяця була на 30% меншою, ніж закладено в бюджеті – менше 50 доларів за барель замість закладених у бюджеті 70-ти.
- Це стало можливим, зокрема, через запровадження країнами G7 граничної ціни на російську нафту, через що Кремль змушений був продавати її зі значним дисконтом. Щоб покрити витрати, у січні російський Мінфін вперше продав 3,6 тонни золота з Фонду національного добробуту.
- Аналітики Українського інституту майбутнього припустили, що якщо ціна на нафту залишиться на такому рівні, то Росія може недорахуватися у 2023 році близько 6 трильйонів рублів – а це майже весь Фонд національного добробуту, головна «подушка» для пом'якшення криз у російській економіці.
Чи є рекордний дефіцит бюджету у січні 2023 року початком стрімкого падіння російської економіки?
Чи залишилися у Заходу важелі, щоб обвалити економіку Росії?
І які витрати Кремль урізатиме насамперед?
Про це та інше в ефірі Радіо Донбас.Реалії. Наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські повітряні кулі: що відомо про нові об'єкти в небі України? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Новий масштабний наступ Росії таки розпочався чи ні? Пояснюємо ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські ЗМІ заявили про «бан» Google на окупованій Донеччині, хоча це не новина. Навіщо?