Росія «намацує» слабкі місця ЗСУ на Донбасі танками: б'є на 4 ділянках

Армія РФ провела механізовані атаки на чотирьох ділянках фронту Донецької області, пише американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 28 травня.

Проаналізувавши відео роботи російських військових 27 та 28 травня, експерти дійшли висновку, що армія агресора здійснила посилені атаки танками та іншою бронетехнікою біля Часового Яру на заході від Бахмута та в районі Новопокровського на північний захід від Авдіївки. Ще дві атаки аналітики помітили біля Новомихайлівки на півдні від Мар'їнки та біля Старомайорського на заході від Вугледару.

Ці атаки армії РФ були не такі масштабні, як попередні, вважають експерти. Вони припускають, що їхня мета – оцінити реакцію та оборонні можливості ЗСУ на Донбасі після боїв на Харківщині.

Аналітики також повідомляють, що ЗСУ повернули собі деякі позиції на півночі Харківської області. Йдеться про район біля Лук'янців – саме тут, вздовж вітрозахисної смуги на південний схід від села, українським військовим вдалося зайняти позиції.

Водночас проєкт DeepState повідомив у ніч проти 29 травня, що армія агресора просунулась біля Уманського на заході від Авдіївки та у Старомайорському на заході від Вугледару.

Особливо напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. У військ РФ є частковий успіх на окремих ділянках, ЗСУ відбили 25 атак – вживаються заходи щодо стабілізації, зазначив український Генштаб у зведенні станом на 22:30 29 травня. Загалом від початку доби на фронті відбулося близько 110 бойових зіткнень.

Головні питання випуску:

  • Навіщо РФ «промацує» Донбас бронетехнікою?
  • Чи шанс у ЗСУ вибити армію РФ з Харківщини?
  • І що дозволить союзників бити територією РФ?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Контрнаступ ЗСУ у 2025 році може бути успішнішим, ніж у 2023-му» – генерал армії США
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Цілі до 100 кілометрів». Як ATACMS знищують С-400 та авіабази у тилу російської армії
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Майбутній резерв Росії «обнуляють» у Вовчанську». Коваленко про північний фронт та ІПСО про Зеленського

Схід

  • Хоча Росія почала наступ у Харківській області на північному сході України, рівень російських атак на сході України залишається високим, заявила розвідка Великої Британії 21 травня.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів, заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко 14 травня. Однак наголосив, що загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.