Ще ближче до Покровська: російська війська захопили Новопокровське

Армія Росії окупувала Новопокровське на північний захід від Авдіївки – про це у ніч проти 14 червня заявив проєкт DeepState. У Генштабі ЗСУ це повідомлення не коментували, у зведенні на 14:00 сьогодні зазначається, що агресор «бомбардував десятьма КАБами райони Вовчого, Тимофіївки та Новопокровського».

Агресору, таким чином, залишається близько 25 кілометрів на захід до Покровська, і близько 20 кілометрів до траси, яка сполучає Покровськ із Мирноградом – і Костянтинівкою на північ.

Також DeepState повідомив про просування агресора біля Роздолівки – це район «Сіверського виступу». За добу до цього аналітики зауважили прорив оборони ЗСУ у Виїмці на північний захід.

Скидається на те, що Росія серйозно взялася за завдання захопити Сіверськ – одне з ключових міст для оборони Донбасу.

На цьому тлі лідер РФ Володимир Путін виступив із пропозицією Україні відмовитися від Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей – натомість він пообіцяв нібито повну зупинку бойових дій.

Його заява прозвучала напередодні Саміту миру у Швейцарії – на ньому Київ за допомогою майже сотні країн сподівається примусити Росію до миру на своїх умовах.

«Всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви. Усі вони спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту, підірвати дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення справедливого миру, та розколоти єдність світової більшості довкола цілей і принципів Статуту ООН», – зазначили у МЗС України, коментуючи заяву Путіна про умови припинення вогню.

Головні питання випуску:

  • Чи є армія РФ такою сильною, якою намагається виглядати зараз – напередодні Саміту миру?
  • Чим загрожують ЗСУ втрата Сіверська та траси Покровськ–Костянтинівка?
  • І чому Путін виступив із такою пропозицією Україні – фактично капітуляції – саме зараз?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Там – військовий хаб: як Україна дістає бази РФ в окупованому Луганську і що про це думають місцеві
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Російські «кишки» на Донбасі: чим загрожують вклинення армії РФ в оборону ЗСУ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Битва за Донбас: головне 13 січня (оновлюється)

Схід

  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська зосереджують основні зусилля на Авдіївсько-Покровському напрямку, але мають тут «незначні здобутки», зазнаючи «тяжких втрат», зазначає у черговому огляді 4 червня розвідка Великої Британії.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів, заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко 14 травня. Однак наголосив, що загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.