Російське просування на Покровському напрямку не зупиняється – протягом 31 серпня–2 вересня проєкт DeepState повідомив, що агресор окупував Карлівку і Долинівку, а також просунувся в Галицинівці і Гродівці. Генштаб повідомляє, що до третини з майже 200 ворожих штурмів на добу відбуваються саме на Очеретинському виступі, де район Новогродівки – найгарячіший.
Гродівка і Новогродівка – останні відносно великі населені пункти на шляху Росії до Покровська та Мирнограда. Якщо в першому точаться бої, то Новогродівка майже окупована, судячи з карти DeepState.
Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) спитали у офіцера 15-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії України «Кара-Даг» Олександра Рясного, який вигляд мають російські штурми навколо Покровська, чому Росії вдається там стрімко просуватися – і як її зупинити.
_________________________________
– Олександре, ситуація має вигляд майже критичної на напрямку, де стоїть ваша бригада. Агресор, здається, постійно прискорюється – буквально щодня є нові захоплені села. І незрозуміло, як його зупинити, десь він спіткнеться чи ні. Ви розділяєте таку оцінку?
– Так, наразі ми маємо дуже складну обстановку саме на Покровському напрямку, але Сили оборони України, безпосередньо 15-та бригада та інші бригади, які зараз перебувають тут, роблять усе, щоб стримувати противника.
– У чому секрет такого швидкого просування армії РФ?
– Противник кидає дуже великі сили – свій людський ресурс. Він зосередив тут всі резерви, напевно, які є на цій ділянці, і намагається живою силою продавлювати наші бойові порядки. Я б не сказав, що тут зараз використовується багато їхньої техніки – багато використовується саме їхніх живих резервів, їхньої піхоти. Піхота за підтримки FPV-дронів, за підтримки дронів, намагається накатами штурмувати наші позиції. На жаль, десь мають успіх, мають частково.
Противник кидає дуже великі сили – свій людський ресурс
– Ми бачимо, кількість боєзіткнень на всьому фронті постійно росте, тримається в районі двох сотень. На Покровському напрямку, я так розумію, постійні штурми. Розшифруйте нам цифри, який вигляд це має на практиці?
– За день – саме по моєму підрозділу, моїй бригаді – ми фіксуємо до 15-20 штурмових дій противника. Це наші різні позиції, які витримують до 10-15 штурмів. Вони можуть бути один за одним на кожну позицію, можуть бути одночасно. Можуть зосередити основні зусилля і на якійсь одній позиції та намагатись видавити, обійти з флангів.
Противник фактично цілодобово проводить атаки, щоб виснажити наші сили і зайняти більш вигідні рубежі для подальшого просування. Ми робимо все можливе, щоб не допустити цього. Використовуємо також всі наявні засоби і озброєння.
Найбільше, напевно, потребуємо FPV-дронів, тому що це рушійна сила зараз на фронті. Артилерією відпрацьовуємо, ну, і наша піхота. Піхота витримує найбільші тяготи, як то кажуть, витримує цей натиск.
– Що потрібно, аби зупинити просування російських військ?
– Я б сказав, що особового складу, також засоби БПЛА, артилерії. Але все ж ключове – це поповнення особового складу. Тому що противник іде [за співвідношенням], напевно, 1 до 10, а може навіть і більше на деякі позиції, – вони зараз кидають все на Покровський напрямок.
Думаю, всі розуміють, для чого це робиться противником: вони хочуть показати якісь певні результати до якихось своїх певних дат, до яких вони прив'язуються. Ми намагаємось не дати цього зробити. Я думаю, що ми будемо стримувати ворога стільки, скільки це буде потрібно.
Читайте також: Як рятуватимуть Покровськ: усі аспекти оборони міста, яка наближається
– Зараз бої йдуть в Гродівці, Новогродівці. Я так розумію, вже зовсім скоро почнуться за Мирноград, Селидове, Українськ. Чи зможуть ці невеличкі містечка стримати просування агресора? Знову-таки, з вашого досвіду: одна справа оборонятися в полі чи в селі, а інша – в місті.
Вони зараз кидають все на Покровський напрямок
– Скажімо так, моя бригада є біля інших населених пунктів. Але стосовно Гродівки та Новогродівки – так, противник там має просування, але воно дається йому, по-перше, дуже великими втратами, по-друге, штурмувати населені пункти набагато важче, ніж воювати в полі. Тому я не думаю, що вони так швидко там просунуться.
Так, у них є за рахунок живої сили просування, але вони там трохи зав'язли. Вже зараз я можу сказати, що саме в Новогродівці вони швидко просунулися, але там наразі ситуацію зупинили – вони не можуть зайняти весь населений пункт.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Помру у своєму ліжку»: як виїжджають та чому залишаються під обстрілами жителі Мирнограда ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Краще на вокзалі ночувати, ніж там помирати». Історії евакуації з ПокровськаОСТАННІЙ ВИПУСК РАДІО ДОНБАС РЕАЛІЇ:
Ми працюємо по обидва боки лінії розмежування. Пишіть нам на пошту Donbas_Radio@rferl.org, у фейсбук, телеграм або вайбер за номером +380951519505. Якщо ви пишете з окупованих територій, ваше ім'я не буде розкрите.