Поліція затримала 50 людей під час слідчих дій біля будівлі Верховної Ради, повідомив начальник поліції Києва Андрій Крищенко, передає прес-служба НПУ.
За його словами, процесуальні дії тривають в рамках кримінальних проваджень, які розслідують слідчі столичної поліції. Він пояснив, що ухвала суду надає слідчим можливість працювати «на місці вчинення протиправних дій», вилучати речові докази та опитувати можливих свідків. Крищенко зазначив, що вибухотехніки вилучають кілька предметів, які «візуально схожі» на споряджені гранати.
Він додав, що слідчі працюють у рамках кримінальних проваджень, одне з яких відкрито за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу), а інше, за його словами, стосується подій біля стін Верховної Ради, які відбулися 27 лютого.
Зранку 3 березня Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що поліція проводить слідчі дії в наметовому містечку біля будівлі Верховної Ради України. Народний депутат Семен Семенченко назвав дії силовиків «штурмом», а його колега Єгор Соболєв заявив, що наметовий табір «розтрощений спецпризначенцями».
17 грудня 2017 року прихильники лідера «Руху нових сил», екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі намагалися зайти в Жовтневий палац після того, як Саакашвілі у виступі на так званому «Марші за імпічмент» заявив про намір створити штаб громадського контролю в палаці.
Правоохоронці перешкоджали активістам захопити будівлю, застосовуючи проти них вогнегасники і сльозогінний газ, почалися сутички. Саакашвілі з іншими своїми соратниками закликав активістів повертатися на майдан Незалежності, де вони проводили мітинг. Він також заявив, що виступає проти будь-яких провокацій і що захоплювати будівлю не збиралися, а мали намір взяти там в оренду приміщення.
27 лютого під Верховною Радою сталися сутички між силовиками й активістами. Поліція заявляла про 14 постраждалих правоохоронців. За її версією, учасники мітингу принесли під стіни будівлі шини і хотіли їх підпалити.
Наметове містечко під Верховною Радою встановили в середині жовтня 2017 року. Серед вимог активістів – скасування депутатської недоторканності, створення Антикорупційного суду й ухвалення нового закону про парламентські вибори.