Президент Росії Володимир Путін заявляє, що не засуджує свого американського колегу Дональда Трампа, який напередодні оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди.
«Я не став би зараз судити президента Трампа, тому що президент (Барак) Обама ухвалив відповідні рішення (щодо приєднання до угоди – ред.). Можливо, чинний президент вважає, що вони не до кінця продумані. Може, він вважає, що немає відповідних ресурсів. Це все потрібно детальніше розглянути», – сказав Путін на економічному форумі у Санкт-Петербурзі 2 червня.
При цьому президент Росії заявив, що до ратифікації Паризького угоди Москва хоче дочекатися формування чітких зобов’язань учасників.
«Сполучені Штати ратифікували, наскільки я пам’ятаю, цю угоду, ми (Росія) – поки що ні. Ми не зробили цього тому, що ми хочемо дочекатися, коли будуть сформовані правила розподілу ресурсів й інші чисто технічні, але важливі речі», – цитує Путіна російська державна новинна агенція ТАСС.
Президент США Дональд Трамп 1 червня заявив, що США виходять із Паризької кліматичної угоди. При цьому Трамп наголосив, що абсолютно відданий захисту довкілля, але Паризьку кліматичну угоду у її нинішньому вигляді вважає шкідливою для американської економіки і такою, що надає переваги таким країнам, як Китай та Індія.
Вихід із кліматичної угоду був однією з передвиборних обіцянок Трампа. Раніше він заявляв, що участь в угоді економічно невигідна для США і може призвести до втрати робочих місць, зниженням зарплат, закриттям фабрик і скороченням фінансового добробуту американців.
Європейські лідери, зокрема канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон, розкритикували рішення Трампа.
Відмовляючись від участі в Паризькій угоді, США стають в один ряд із Сирією і Нікарагуа, які відмовилися підписувати документ, схвалений 195 державами світу.
Кліматична угода була ухвалена в 2015 році в Парижі в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яка регулює заходи щодо зниження викидів вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року. Угода, підготовлена замість Кіотського протоколу, була підписана 22 квітня 2016 року. На думку вчених, найбільший обсяг викидів припадає на Євросоюз, Росію, США, Китай і Японію. Паризька кліматична угода передбачає, що зобов’язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу беруть на себе всі держави, незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку.