Доступність посилання

ТОП новини

Світові лідери засудили рішення Трампа про вихід США з угоди щодо клімату


Дональд Трамп оголошує рішення про вихід США з Паризької угоди щодо клімату, 1 червня 2017 року
Дональд Трамп оголошує рішення про вихід США з Паризької угоди щодо клімату, 1 червня 2017 року

Світові лідери засудили рішення президента США Дональда Трампа про вихід Сполучених Штатів з Паризької угоди щодо клімату та відкинули його пропозицію про спроби переглянути угоду.

«Ми твердо переконані в тому, що угода не може бути переглянута», – заявили в спільній заяві лідери Франції, Німеччини та Італії, які додали, що рішення Трампа їх засмутило. Вони закликали весь світ «прискорити дії щодо боротьби зі змінами клімату».

Президент Франції Емманюель Макрон особисто сказав Трампу 1 червня по телефону, що «нічого не переглянуто». «Немає плану Б, тому що немає планети Б», – сказав Макрон в телевізійному зверненні. Також французькі чиновники заявили, що обмежать в майбутньому «спільні зусилля» з проектів, не пов’язаних зі змінами клімату.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав рішення Трампа «вкрай неправильним», і навіть найближчі союзники США у Великобританії, Німеччині та Японії висловили «жаль» і «розчарування», що друга за кількістю викидів парникових газів країна вирішила покинути угоду.

Єврокомісар з питань клімату та енергетики Мігель Аріас Каньєте заявив: «Сьогодні сумний день для світової спільноти, оскільки ключовий партнер відвернувся від боротьби зі зміною клімату».

Китай назвав вихід США з кліматичної угоди «глобальним регресом». «Можна лише припустити, що у Трампа є дуже вагомі причини покинути Паризьку хартію, і що він знає наслідки виходу США зі знакової угоди», – повідомило державне інформагентство Сіньхуа.

Росія заявила, що, хоч і «поважає» рішення Трампа, Москва не буде розглядати відмову від угоди.

«Росія прихильна угоді, оскільки її розробка була дуже кропіткою», – сказав заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. – Неправильно вимагати, щоб Паризька угода була однобокою або невигідною, чи враховувала інтереси тільки однієї групи країн».

У самих Сполучених штатах думки про рішення Трампа розділилися, декотрі однопартійці-республіканці назвали його «сміливим», демократи ж висловили жаль з цього приводу і заявили, що це «трагедія для довкілля».

Рішення Трампа зупинити дотримання США цієї угоди залишає Вашингтон ізольованими від вирішення глобальної екологічної проблеми в компанії із ще двома країнами – Сирією та Нікарагуа.

Колишній держсекретар США Джон Керрі назвав рішення про відмову Трампа від угоди «самогубним» і таким, що «коштуватиме США впливу».

Колишній віце-президент Альберт Ґор заявив про «нерозумні» дії Трампа, які, за його словами, «підривають становище Америки в світі».

Пояснюючи своє рішення, Трамп заявив, що «був обраний представляти громадян Піттсбурга, а не Парижа». Це місто протягом 20-го століття вважалося одним з центрів виробництва сталі у США, але навіть у мерії Піттсбурга після рішення Дональда Трампа заявили, що це «зелене» місто, яке прагне до екологічного і технологічного прогресу.

«Піттсбург разом із світом та буде надалі слідувати Паризькій угоді», - написав у Twitter мер міста Білл Педуто.

«Паризька хартія дуже несправедлива на найвищому рівні, для Сполучених Штатів», – сказав Дональд Трамп. «Угода є масовим перерозподілом багатства Сполучених Штатів в інші країни», зазначив він.

Трамп також заявив, що він готовий вести переговори з іншими країнами на нових умовах, які дозволять Сполученим Штатам повторно укласти угоду.

Кліматична угода була підписана в Парижі 22 квітня 2015 року десятками держав, які є основними забруднювачами атмосфери парниковими газами.

XS
SM
MD
LG