Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров називає «крайнім заходом» розрив дипломатичних відносин із Україною. Про це він сказав за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром у Єкатеринбурзі.
«Не думаю, що ми в ситуації, коли хтось зацікавлений у розриві дипломатичних відносин. Це – крайні заходи», – заявив Лавров.
Він додав, що виступає за «повернення ситуації у всіх її аспектах – і аспектах безпеки, і аспектах політичного врегулювання – до послідовності і суті Мінських домовленостей».
12 серпня прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв не виключив імовірність розриву дипломатичних відносин Росії з Україною.
Раніше цього місяця у МЗС України заявляли, що наразі сторони не розглядають такої перспективи.
Зараз у Києві немає російського посла, українська сторона відмовився погодитися з кандидатурою Михайла Бабича на цю посаду після звільнення Михайла Зурабова.
11 серпня президент України Петро Порошенко наказав привести в посилену бойову готовність підрозділи Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонної служби і Служби безпеки України «у зв’язку з провокаційними діями Росії в окупованому Криму й ескалацією її дій на Донбасі».
10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в окупованому Криму на «критично важливих об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», у підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Президент Росії Володимир Путін, коментуючи твердження російської ФСБ, заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору.
У Генштабі Збройних сил України спростували заяву Федеральної служби Росії і назвали її провокацією. Держприкордонна служба України заявила, що Росія в останні дні стягнула оснащених новою технікою військових до адмінмежі між анексованим нею Кримом і материковою Україною, і закликала українці утриматися від поїздок до півострова.