Іспанія стала 21 країною-членом НАТО з 31, яка підписала з Україною спільну декларацію про підтримку її євроатлантичних прагнень, повідомив на пресконференції у Києві після переговорів із прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом президент України Володимир Зеленський.
У декларації прямо не йдеться про те, коли Україна має отримати запрошення до НАТО. Київ наполягає на тому, щоб на майбутньому саміті у Вільнюсі Україна отримала чіткі гарантії вступу після завершення війни з Росією.
«Це тепер очевидний факт: що ширше у Європі НАТО, то ширший у Європі простір миру, простір захисту. Наша спільна з паном премʼєр-міністром заява на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України чітко стверджує, що безпека для Європи – це наш спільний пріоритет», – сказав голова держави.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В ОП повідомили, за якої умови Зеленський не поїде на саміт НАТО у ВільнюсіЗеленський зазначив, що розраховує на підтримку України з боку Іспанії на саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі.
Санчес приїхав до Києва першого дня головування Іспанії в Євросоюзі, вступу до якого Україна також прагне.
Під час свого виступу у Верховній Раді прем’єр-міністр Іспанії анонсував новий пакет допомоги Україні на 55 мільйонів євро. Він також сказав про майбутні постачання озброєнь Києву, в тому числі чотирьох танків «Леопард».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Половинчасті дії Заходу затягують війну ціною українських життів»: звіт Чатам ГаусЗеленський також прокоментував публікації низки ЗМІ, зокрема Washington Post, про те, що Україна може розпочати мирні переговори з Росією після того, як її війська підійдуть до Криму. Він сказав, що позиція Києва залишається незмінною і перед початком переговорів Україна має вийти на кордони 1991 року, тобто повернути окупований Росією Крим під свій контроль.
Візит Санчеса відбувався перед самітом НАТО в столиці Литви, який пройде пізніше цього місяця, де трансатлантичні союзники, як очікується, ухвалять стратегію і дорожню карту для відносин з Україною, яка різко активізувала свої заклики до членства в ЄС і НАТО після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
Не очікується, що НАТО запропонує членство на саміті, хоча багато західних військових та інших офіційних осіб стверджують, що конфлікт з Росією, отримане західне обладнання і навчання, а також стійкий захист українцями своєї країни роблять українську армію елітною європейською бойовою силою.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На рекордно високому рівні – КМІС оприлюднив опитування про підтримку вступу до НАТО та ЄС