У Запоріжжі провели «тихий пікет» на підтримку демобілізації

Весь захід відбувався мовчки, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода

4 серпня на одній із центральних площ Запоріжжя відбулася акція на підтримку розробки й ухвалення закону, який би врегулював питання демобілізації для мобілізованих військових. Весь захід відбувався мовчки, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. За словами учасників, у подібній формі акція проходить вперше.

«Сьогодні мітинг у нас тихий, бо він символізує те, з чим ми, рідні військових, стикаємося – з тишею. Це – відповідь на всі наші звернення, на нашу петицію, яка досі – на розгляді. Тобто відповіддю на всі наші звернення є тиша. Тому сьогодні ми вирішили це підкреслити нашим тихим пікетом. І на стан родин, і на стан військових дуже погано впливає така ситуація тому, що хлопці вже критично виснажені. Цей факт є деморолізуючим. Вони пішли більшість добровольцями на початку повномасштабного вторгнення, і у них відчуття, що про них забули, їх більше не існує для влади, для держави, для суспільства. Ніби вони пішли і повернення ніколи не буде», – каже учасниця акції на ім’я Анастасія, яка чекає з фронту чоловіка.

Під час акції її учасники також тримали плакати з відповідними гаслами, зокрема з написами «Скільки ще?», «Втома вбиває», «Впевненість у термінах служби знижує стрес і тривожність», «Чіткі терміни служби дають військовим можливість планувати своє майбутнє».

«Виходжу на акції, бо втомилися. Влада мовчить. То 18 місяців, то 24, то 30-3, а може 48 місяців служби. З квітня 22 року постійно у зоні бойових дій – Запоріжжя, Харків, Бахмут. Просто безвихідь, а він настільки вимотався. В нього моральний дух вже нижче плінтуса – весь на нервах. Офіцер. Починав зі стрілецького полку, піхота, зараз трохи вище. Вивіз родину за кордон. Двічі там був, повертався як порядний офіцер», – ділиться інша учасниця акції, вимушена переселенка з Донецької області Наталя, яка чекає на сина з фронту.

23 липня в етері Радіо Свобода (програма Свобода Live) речник Міноборони Дмитро Лазуткін повідомив, що Міноборони України розробляє законопроєкт про демобілізацію, але його поява залежить від «низки факторів».

«Я не можу сказати термінів появи законопроєкту. Це залежить від низки факторів, не лише від роботи над законопроєктом. Це залежить і від ситуації на фронті, і від темпів мобілізації, і від взаємодії тих структур, які впливають на це», – сказав Лазуткін.

Він нагадав, що коли ухвалювали закон про посилення мобілізації, норма про демобілізацію зникла після звернення головнокомандувача ЗСУ, тому необхідна узгоджена позиція і Генштабу, і Міноборони.

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мали б до 16 липня оновити свої дані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час