Старовинна вітрильна яхта прийшла до України на ремонт

На борту яхти перебувають 5 членів екіпажу

Вітрильна яхта «Joseph Conrad» прийшла до Одеського порту, щоб обрати судноверф для реновації після кругосвітньої подорожі. Яхту спустили на воду в 1916 році на верфі в Схевенингені (Королівство Нідерланди), останній раз, за даними профільного вебсайту, вона проходила реновацію в 2004 році. Яхта зараз ходить під прапором Маршалових островів і належить компанії «Marlind Industries Ltd»

Як повідомляє пресслужба Одеського морського торговельного порту, судно ошвартували біля причалу морського вокзалу лоцман Ігор Бойко і лоцман-стажер Олександр Кузнєцов. На борту яхти перебувають 5 членів екіпажу. 15 березня їх мають перевірити на COVID-19 і після цього дозволити вихід до Одеси.

За інформацією порту, «супер’яхта» зайшла в Україну для вирішення питання чергової реновації. Зараз тривають переговори між судновласником і представниками українських верфей.

«Скоріше за все, з Одеси яхта вирушить до Миколаєва, де базуються фірми, які займаються реновацією суден маломірного флоту», – йдеться в повідомлені пресслужби.

Як розповів Радіо Свобода один з одеських експертів з яхтінгу, скоріш за все, це буде яхтобудівельна верф «Флагман» (Миколаїв).

До України вітрильник прибув з Хорватії, перед цим пройшов порти Греції та Португалії, а ще раніше – був на Кубі, яка стала кінцевою точкою чергової кругосвітньої подорожі «SY Joseph Conrad».

Your browser doesn’t support HTML5

Старовинна вітрильна яхта прийшла до України на ремонт

Яхту назвали на честь англійського письменника Джозефа Конрада (1857-1924). Перші роки уродженець польського дворянського роду прожив в Україні. Народився в Бердичівському районі Житомирської області, потім жив у Чернігові, Львові, Кракові і Одесі. Служив на британському флоті, потім став письменником. Найвідоміші твори Конрада – «Серце темряви» і «Дуель». Сюжет першого став одним з джерел натхнення для фільму «Апокаліпсис сьогодні» (1979) Френсіса Форда Копполи, екранізацію другого отримала головний приз Канського кінофестивалю (1977).