Застосування РФ ядерної зброї в війні проти України продовжує залишатися «малоймовірним», зазначила директор Національної розвідки США Евріл Гейнс, пише видання Reuters.
При цьому Гейнс не розкрила більш докладних деталей оцінки розвідки США.
Сполучені Штати в 2019 році вийшли з договору з Росією про ліквідацію ракет середнього та малого радіусу дії.
Угода, підписана в 1987 році президентом США Рональдом Рейганом і радянським генеральним секретарем Михайлом Горбачовим, обмежувала обидві країни від розміщення балістичних ракет наземного базування, крилатих ракет і пускових установок ракет, які могли використовуватися для перенесення або ядерних, або звичайних корисних навантажень.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW: продовження ядерних погроз з боку РФ – спроба стримати допомогу Заходу перед контрнаступом УкраїниТодішній міністр оборони США Марк Еспер заявив, що вихід із угоди був «прямим результатом постійних і неодноразових порушень договору Росією впродовж багатьох років».
Після рішення США Росія також оголосила про вихід з угоди. Але водночас Москва заявила, що продовжить фактичний мораторій на розміщення такої зброї.
У лютому 2023 року президент Росії Володимир Путін заявив, що зупиняє участь своєї країни в договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, який обмежує кількість розгорнутих ядерних боєприпасів міжконтинентального радіусу дії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США нададуть Україні сенсори ядерних вибухів у зв’язку з контрнаступом ЗСУ – NYТ